STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ZAWITAJ UKRZYŻOWANY

Zawitaj Ukrzyżowany

Zawitaj Ukrzyżowany
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-03-2019 GODZINA: 15:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 03-03-2019 GODZINA: 13:00
MIEJSCE: Klasztor Franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej
PARAFIA: Kraków, Bazylika Mniejsza św. Franciszka z Asyżu

ORGANIZATOR: Franciszkańska Szkoła Muzyki i Liturgii
WWW: http://szkola.franciszkanie.pl/
OPIS WYDARZENIA:

Okres Wielkiego Postu zawiera w sobie trzy wielkie treści, które zawarte są w liturgii tego czasu. Chrzest, pokuta oraz pasja Chrystusa to tematy, które zgłębiamy co roku w okresie przygotowania do uroczystych obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Chcemy Was serdecznie zaprosić na kolejną edycję Franciszkańskich Warsztatów Muzyki Liturgicznej, które wprowadzą nas w czas Wielkiego Postu oraz w treści wybrzmiewające w 40 dniowym czasie pokuty.

Poruszające pieśni liturgiczne okresu Wielkiego Postu, szczególnie wprowadzają nas w tajemnice zbawcze Naszego Pana, oraz uobecniają Jego dzieła w świętych obrzędach. Będziemy zgłębiać te niezwykłe prawdy wiary poprzez śpiew wraz z: Katarzyną Młynarską, Piotrem Pałką, Hubertem Kowalskim oraz o. Marcinem Drągiem OFMConv.

Oprócz wytężonych ćwiczeń w zakresie śpiewu liturgicznego i emisji głosu, wysłuchamy konferencji poruszających tematykę liturgii, będziemy uczestniczyć we wspólnej Eucharystii oraz Liturgii Godzin. Ponadto wszystkich warsztatowiczów zapraszamy na Koncert pieśni Wielkopostnych zespołu Jerycho, który będzie promował najnowszą płytę cenionych artystów.

Miejscem Warsztatów będzie tradycyjnie Klasztor Franciszkanów w Krakowie przy ul. Franciszkańskiej. Zajęcia odbędą się w dniach 1 – 3 marca 2019 r. Rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00, zakończenie w niedzielę ok. g. 13.00.

Koszt całkowity warsztatów to 80 zł. W ramach tego każdy otrzyma potrzebne materiały i pomoce. W ramach warsztatów nie organizujemy noclegów i posiłków. Nie zabraknie jednak ciepłej herbaty, kawy i drobnego słodkiego poczęstunku.

Więcej informacji oraz zapisy na naszej stronie: http://szkola.franciszkanie.pl/

Zapraszamy członków chórów, schol, pasjonatów i chcących pogłębić swoją praktykę i wiedzę na temat śpiewu liturgicznego!

 

Wydarzenie na Facebooku

Galeria

ZOBACZ TAKŻE