STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: KIM DLA CIEBIE JESTEM? ROZWAŻANIE NA XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, ROK B

Dobra Nowina: Kim dla Ciebie jestem? Rozważanie na XXIV Niedziela Zwykła, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Słowa są pomocne, aby wyrazić naszą relację do osób, które są obok nas. Możemy przez nie przekazać wdzięczność, wyrazić sympatię czy naszą złość lub niezadowolenie. Niektórzy oczekują, aby przez słowa potwierdzić wspólną przyjaźń, zaufanie, dyskrecję czy miłość. Choć są i tacy, którzy zamiast zapewniać, że „nikomu nie powiem” lub „kocham Cię”, po prostu swoim życiem to potwierdzają.

Jezus zadaje swoim uczniom dwa pytania. Odpowiedź na pierwsze nie stwarza problemu, bo łatwo jest powtarzać opinie innych. Natomiast drugie pytanie wymaga już osobistego określenia: Kim dla mnie jest Jezus? To pytanie, na które także dziś każdy osobiście musi dać odpowiedź, ale nie tylko ją wypowiedzieć, jak Piotr Apostoł, ale i udowodnić ją swoim życiem.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska