STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POMÓDL SIĘ DO BŁOGOSŁAWIONEGO MICHAŁA RAPACZA

Pomódl się do Błogosławionego Michała Rapacza

Już 15 czerwca kapłana i męczennika z Płok kard. Marcello Semeraro w imieniu papieża Franciszka wyniesie do chwały ołtarzy. W tym szczególnym dniu jeden z kapłanów koncelebrujących Mszę Świętą beatyfikacyjną, odprawi ją w intencjach przysłanych do skrzynki Archidiecezji Krakowskiej. I ty możesz powierzyć Bogu przez ręce ks. Michała swoje prośby oraz podziękowania.

Beatyfikacja Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Michała Rapacza zakończy trwający od Mszy Krzyżma Świętego Kongres Eucharystyczny Archidiecezji Krakowskiej – czas, w którym w szczególny sposób wierni oraz duchowieństwo całej diecezji, starają się pogłębić przeżywanie Najświętszej Ofiary. Do grona błogosławionych trafi zamordowany przez polskich komunistów kapłan, który w ciężkich czasach nie zostawił swoich parafian. Służył im do końca.

Zachęcając do uczestnictwa we Mszy św. beatyfikacyjnej, duchowej łączności ze zgromadzonymi 15 czerwca w krakowskich Łagiewnikach oraz pełniejszego przygotowania się do tego wydarzenia, Archidiecezja Krakowska zaprasza do przesyłania intencji, które jeden z księży koncelebrujących Eucharystię pod przewodnictwem kard. Semeraro, prefekta Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych, przedstawi Bogu.

Jedyne, co musisz zrobić, by przesłać swoją intencję, to kliknąć link odsyłający do specjalnie przygotowanego formularza. Później wystarczy tylko uzupełnić wymagane pola (imię oraz treść intencji) i potwierdzić zapoznanie się z przedstawionymi zasadami wypełniania formularza.

Intencje przesyłać można do piątku (14 czerwca 2024 r.) do godz. 11:00.