STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIERWSZY DZIEŃ „MODLITEWNEGO JERYCHA” – MODLITWA POD KRZYŻEM W KRZECZOWIE

Pierwszy dzień „Modlitewnego Jerycha” – modlitwa pod krzyżem w Krzeczowie

Bp Robert Chrząszcz podczas Modlitewnego Jerycha pod krzyżem w Krzeczowie pobłogosławił Najświętszym Sakramentem całą Archidiecezję Krakowską.

Podczas adoracji pod krzyżem w Krzeczowie bp Robert Chrząszcz modlił się wraz z zebranymi za wszystkich podróżujących oraz za ofiary wypadków drogowych i ich sprawców. Krakowski biskup pomocniczy z tego miejsca pobłogosławił Najświętszym Sakramentem całą Archidiecezję Krakowską.

Na zakończenie podziękował wszystkim zebranym za obecność i przypomniał, że w przyszłym tygodniu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Kongres Eucharystyczny zostanie zakończony. Zaprosił wiernych na Mszę św. wieńczącą to wydarzenie, połączoną z beatyfikacją Sługi Bożego ks. Michała Rapacza. Wyraził wdzięczność także motocyklistom za ich przybycie. – Jesteście świadkami tego, że cokolwiek robimy, powinniśmy czynić to na chwałę Bożą – podkreślił.

W czasie modlitwy pod krzyżem w Krzeczowie były obecne stowarzyszenie motocyklowe: Małopolska Szkoła Motocyklowa, Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe, Krakowska Szkoła Motocyklistów, Grupa Pilotująca Stowarzyszenie Motocyklistów Grupa Południe.

Podczas pierwszego dnia „Modlitewnego Jerycha” odbyły się wieczorne adoracje w czternastu wybranych kościołach: siedmiu w Krakowie i siedmiu w wybranych świątyniach Archidiecezji Krakowskiej. Każdą modlitwę poprzedzała Msza św.

Świątynie, w których odbywały się adoracje:

Kraków:

Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Bazylika Bożego Ciała

Kościół św. Mikołaja

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Uniwersytecka Kolegiata św. Anny

Kościół Matki Bożej Królowej Polski – Arka Pana

Pozostałe miejsca na terenie archidiecezji:

Kościół św. Mikołaja w Chrzanowie

Krzyż w Krzeczowie

Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej w Myślenicach

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu

Kościół św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie

Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach

Kościół św. Klemensa w Wieliczce

9 czerwca – drugiego dnia „Modlitewnego Jerycha” w wybranych kościołach archidiecezji, odbędą się Msze św. połączone ze świadectwami osób posłanych do tej posługi w czasie uroczystości ku czci św. Stanisława BM na Skałce. Lista świątyń, w której odbędzie się to wydarzenie:

Kościół Zesłania Ducha Świętego w Krakowie – Ruczaju,

Kościół św. Jana Kantego w Krakowie – os. Widok,

Kościół św. Jadwigi Królowej w Krakowie – Krowodrzy,

Kościół Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Krakowie – Prądniku Białym,

Kościół św. Jana Chrzciciela w Krakowie – Prądniku Czerwonym,

Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Krakowie – Nowym Bieżanowie,

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie – Kurdwanowie,

Kościół św. Brata Alberta w Krakowie – os. Dywizjonu 303,

Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie- Mistrzejowicach.

„Modlitewne Jerycho” to wydarzenie zorganizowane w ramach Kongresu Eucharystycznego.

Modlitewne Jerycho, modlitwa za ofiary i sprawców wypadków na Zakopiance oraz blogosławieństwo Archidiecezji Krakowskiej pod Krzyżem w Krzeczowie 08.06.2024 r.