STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „DZIECI BOŻE” ZE SPYTKOWIC ZWYCIĘZCAMI KONKURSU NA NAJLEPSZE WYKONANIE HYMNU KONGRESU

„Dzieci Boże” ze Spytkowic zwycięzcami konkursu na najlepsze wykonanie hymnu kongresu

Zespół z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach k. Zatora zwyciężył w konkursie „Dzieci śpiewają hymn Kongresu Eucharystycznego”. Statuetka i nagroda główna trafiły już do „Dzieci Bożych”.

Konkurs na najlepsze wykonanie hymnu „Kochasz nas, Jezu” skierowany był do scholi lub zespołów dziecięcych i młodzieżowych, które działają przy parafiach, kościołach i szkołach na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Jego celem natomiast było zachęcenie najmłodszych do włączenia się w trwający do 15 czerwca 2024 r. Kongres Eucharystyczny.

Spośród przesłanych zgłoszeń jury, na którego czele stanął duszpasterz młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ks. Marcin Filar, wyłoniło zwycięzcę. Został nim zespół „Dzieci Boże” z parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Spytkowicach.

Ze względu na nieobecność laureatów podczas obchodów Archidiecezjalnego Dnia Dziecka 8 czerwca 2024 r. w Rabce-Zdroju, statuetka oraz nagroda ks. Arcybiskupa dostarczone zostały w późniejszym terminie. -Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani. Już nie możemy się doczekać pobytu w Ośrodku w Zembrzycach! – komentuje prowadząca scholę Gertruda Chlebicka.

Organizatorzy Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej wraz z abp. Markiem Jędraszewskim wyrażają wdzięczność wszystkim zespołom, które włączyły się w tę inicjatywę.