„Wioząc nadzieję”. Tegoroczna akcja „Ciacho za Ciacho”
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” zaprasza na coroczną akcję charytatywną „Ciacho za Ciacho", która odbędzie się 15 grudnia 2024 r. w klasztorze ojców dominikanów w Krakowie.
Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” zaprasza na coroczną akcję charytatywną „Ciacho za Ciacho", która odbędzie się 15 grudnia 2024 r. w klasztorze ojców dominikanów w Krakowie.
– Młody człowiek, który w obecności biskupa i wspólnoty Kościoła mówi „gotów”, powinien potwierdzić swoje zobowiązanie konkretnymi czynami. Nie ma czasu na czynienie pozorów. To pora na mocne czyny, a nie tanie gesty – wskazuje ks. Michał Tucznio, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.
- Nie możemy żyć w pełni jako ludzie bez związania z Bogiem. Nie możemy być prawdziwie wolni, nie będąc „homo religiosus”, nie będąc ludźmi religijnymi. Trzeba na nowo, ciągle na nowo te więzy z Panem Bogiem odnajdywać - mówił abp Marek Jędraszewski w czasie XVI Rekolekcji Góralskich.
- Ks. Franciszek pozostanie wzorem i przykładem, jak należy składać ofiarę z siebie każdego dnia w służbie Chrystusowi i ludziom. Jak należy łączyć ofiarę Chrystusa z ofiarą swojego życia. Zostaje nam w pamięci ks. Franciszek jako gorliwy pasterz, kochający i bardzo zatroskany o rodziny, wymagający przede wszystkim od siebie i bardzo stanowczy – mówił ks. Jerzy Musiałek podczas uroczystości pogrzebowych ks. infułata Franciszka Kołacza w sanktuarium św. Józefa w Krakowie.
W piątek – 22 listopada – podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio otrzymali 150 porcji zupy oraz pieczywo od Rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Posiłek został sfinansowany z Funduszu Miłosierdzia, który prowadzony jest przy łagiewnickim sanktuarium.
Ich głos słyszycie podczas każdej Mszy św. - organiści. Chociaż ich nie widać, pomagają wiernym w przeżyciu liturgii. Jak wygląda ich typowy dzień? Zapytaliśmy.
- Waszym zadaniem jest i coraz bardziej będzie budowanie świata bardziej solidarnego, bardziej ludzkiego, a więc bardziej Bożego. Liczymy na was, na waszą wrażliwość, na wasz zapał, na waszą gotowość służby - mówił kard. Stanisław Dziwisz w czasie Mszy św. z okazji święta patronalnego sióstr prezentek w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Krakowie.
Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. św. Siostry Faustyny w Krakowie to tegoroczny laureat Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor.
- Udowodnił, że aby żyć miłością, nie trzeba oczekiwać nadejścia „lepszych czasów”, bo do jej praktykowania „wszystkie czasy są dobre”. I sam wyjaśnił, gdzie znajdował siłę: znajdował ją „w ucieczce do sakramentów świętych i w modlitwie”. Warto zapamiętać tę prawdę, stanowiącą podstawę naszego chrześcijańskiego życia – mówił o św. Rafale Kalinowskim kard. Stanisław Dziwisz w Sanktuarium św. Józefa w Wadowicach.
Ap 11, 4-12
Ps 144 (143), 1b-2. 9-10
Łk 20, 27-40