STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 15 NOWYCH KLERYKÓW ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ

15 nowych kleryków Archidiecezji Krakowskiej

W Pałacu Arcybiskupów Krakowskich kandydaci do kapłaństwa otrzymali z rąk abp. Marka Jędraszewskiego suscepty – specjalne dokumenty potwierdzające przyjęcie do Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego.

15 nowych kleryków Archidiecezji Krakowskiej

– Dziś przypada szczególne święto – wspomnienie św. Mateusza Apostoła. Czytamy w Ewangelii o jego powołaniu – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. – Był on świadomy wyboru, szedł za swoim Mistrzem, a z drugiej strony, wiedząc, że to punkt zwrotny w jego życiu, zaprosił swoich dotychczasowych towarzyszy, żeby się z nimi pożegnać. Zwróćcie uwagę, że ten gest dał Panu Jezusowi okazję, by okazać miłosierdzie także im. To wspaniałe przesłanie niech głęboko zapadnie w wasze serca – prosił arcybiskup. – Życzę wam wspaniałej drogi z Panem Jezusem. Nie bójcie się tego, co stwarza trudności i wątpliwości. Podążajcie za Chrystusem w prawości serca. Nikt z nas nie wie, jak będzie wyglądała ta droga. Mateusz też nie wiedział. Najważniejsze, by podążać za Jezusem z ufnością – zakończył i zapewnił o swojej modlitwie.

– Dziękujemy, że możemy rozpocząć drogę naszego powołania u ojca diecezji – mówił w imieniu alumnów rektor seminarium, ks. Andrzej Tarasiuk. – Celnik Mateusz, tak po ludzku patrząc, nie zasłużył na ten dar. Ale Chrystus powołał go właśnie dlatego, że nie przyszedł do sprawiedliwych, a do grzeszników. Świadomi tego, że jesteśmy powołani, by za Nim pójść, niech każdy z nas z ochotą i radością odpowie na ten dar i na zadanie, jakie otrzymał – podkreślił.

W uroczystości wzięli również udział alumni z Diecezji Bielsko-Żywieckiej, którzy swoje suscepty otrzymali w minioną sobotę.

IMG_8908

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE