STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 4. WIECZÓR KOLĘD W NIEPOŁOMICACH

4. Wieczór Kolęd w Niepołomicach

Niepołomicki kościół Dziesięciu Tysięcy Męczenników po raz 4. wypełnił się dźwiękami najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie w niedzielny wieczór połączyło kilka pokoleń oazowiczów i parafian z Niepołomic.

Pomysł wspólnego kolędowania zrodził się kilka lat temu. Po Pasterce młodzież z Ruchu Światło-Życie w Niepołomicach zostawała w parafialnym kościele Dziesięciu Tysięcy Męczenników, aby w poprzez śpiew świętować Boże Narodzenie. Towarzyszyły im także starsze pokolenia oazowiczów oraz parafianie. – W tym samym czasie w Staniątkach odbył się pierwszy wieczór kolęd, który pokazał, że pomysł ten jest bardzo pozytywnie odbierany — tłumaczy Dominika Piwosz. Tak w 2020 r. zorganizowana została pierwsza edycja Wieczoru Kolęd i narodziła się nowa tradycja w życiu tej wspólnoty parafialnej.

W tym roku wydarzenie odbyło się już po raz 4. Poprzedziła je Eucharystia o godz. 18.00. Po modlitwie z kolei przyszedł czas na wspólne muzykowanie. – Podstawą zespołu jest młodzież z Oazy oraz osoby, które kiedyś z Oazą były związane. Skład jednak co roku nam się poszerza i to również o profesjonalnych muzyków i nowe instrumenty — mówią organizatorzy wydarzenia. Podczas 4. Wieczoru Kolęd niepołomicką młodzież wsparły chociażby dźwięki gitary akustycznej, harmonijka, flet, pianino czy skrzypce.

Wspólne kolędowanie zgromadziło wielu wiernych z Niepołomic i okolic. – Siłę tego wydarzenia stanowią ludzie. Każdy wnosi swój pomysł i swoją energię, która daje siłę do działania i organizacji. Dla wszystkich główną motywacją są ci, którzy zostają po Mszach oazowych i śpiewają wspólnie z diakonią muzyczną, a także ci, którzy przychodzą licznie na Wieczór Kolęd — wyjaśnia Dominika Piwosz.

Organizatorzy niepołomickiego Wieczoru Kolęd już teraz zapraszają do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia podczas 5. edycji kolędowania, która odbędzie się w parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w styczniu 2024 r.

fot. Parafia Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach