STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 40. ROCZNICA ŚMIERCI PRYMASA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

40. rocznica śmierci Prymasa Stefana Wyszyńskiego

28 maja przypada 40. rocznica śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zapraszamy do rozważania Drogi Krzyżowej metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”.

– W dziejach Kościoła pojawiają się kolejni męczennicy, świadkowie, więźniowie, którzy zgadzają się na trudny i dramatyczny los po to, by świadczyć o męce i triumfie Chrystusa nad tym światem. Temu właśnie poświęcona jest refleksja zawarta w tej Drodze Krzyżowej – tłumaczy abp Marek Jędraszewski, zapraszając do rozważań męki Chrystusa w oparciu o słowa Prymasa Tysiąclecia. – Pierwsza część tytułu tej Drogi Krzyżowej to słowa samego księdza kardynała z chwili jego uwięzienia. Droga jest próbą interpretacji  tego, co przeżył  ks. kardynał od nocy jego aresztowania i uwięzienia do momentu, kiedy mógł wrócić do Domu Arcybiskupów Warszawskich – opisuje metropolita.

Na na kanale You Tube oraz Spotify Archidiecezji Krakowskiej w czasie Wielkiego Postu publikowaliśmy podcasty z rozważaniami Drogi Krzyżowej metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”. Zapraszamy do modlitwy i refleksji.