STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MODLITEWNE CZUWANIE #ŚWIĘTY4EVER

Modlitewne czuwanie #Święty4ever

W ramach akcji „Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze - #Święty4ever” zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego Wielkiego Rodaka.

Modlitewne czuwanie #Święty4ever

18 stycznia  (poniedziałek) o 21:00 na stronie facebookowej parafii pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach będzie miała miejsce transmisja na żywo modlitewnego czuwania z kaplicy św. Karola Boromeusza.

– W sposób szczególny chcemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych oraz wszystkich rodzin, będziemy także prosić o ustanie pandemii. Modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II zostanie również odprawiana w parafiach: Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie-Mistrzejowicach (transmisja na żywo 18 stycznia  o godz. 21:00 na stronie facebookowej parafii), Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Suchej Beskidzkiej (transmisja na żywo 18 stycznia o godz. 21:00 na kanale parafii na YouTube) – mówi ks. Tomasz Jarosz, organizator i pomysłodawca “Święty4ever”.

„Święty Jan Paweł II ze mną na zawsze – Święty4ever” to inicjatywa duszpasterska skupiająca ludzi, którzy chcą wyrazić bliskość ze św. Janem Pawłem II oraz zgłębiać jego nauczanie. Wydarzenie potrwa do 18 maja 2021 r., czyli do 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Akcja składa się z 5 punktów:

– zachęta do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, codziennie o 21:37 (jeden dziesiątek różańca oraz jedno wezwanie z Litanii do św. Jana Pawła II),

– czytanie tekstów papieskich (w poniedziałki, środy i piątki są publikowane stosowne fragmenty na kontach @swiety4ever na Facebooku oraz Twitterze),

– dostrzeżenie oraz okazanie pomocy osobie potrzebującej, która żyje obok nas,

– wystawianie wizerunków św. Jana Pawła II w oknach swoich domów oraz mieszkań,

– wywieszanie flagi papieskiej (2 IV, 27 IV oraz od 13 do 18 V).

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE