STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PODCASTY Z ROZWAŻANIAMI DROGI KRZYŻOWEJ ABP. MARKA JĘDRASZEWSKIEGO “SPRAWA CHRYSTUSOWA TRWA. DROGA KRZYŻOWA Z KARDYNAŁEM STEFANEM WYSZYŃSKIM”

Podcasty z rozważaniami Drogi Krzyżowej abp. Marka Jędraszewskiego “Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”

Od soboty 20 marca na kanale You Tube oraz Spotify Archidiecezji Krakowskiej będą publikowane podcasty z rozważaniami Drogi Krzyżowej metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego „Sprawa Chrystusowa trwa. Droga Krzyżowa z kardynałem Stefanem Wyszyńskim”. – W dziejach Kościoła pojawiają się kolejni męczennicy, świadkowie, więźniowie, którzy zgadzają się na trudny i dramatyczny los po to, by świadczyć o męce i triumfie Chrystusa nad tym światem. Temu właśnie poświęcona jest refleksja zawarta w tej Drodze Krzyżowej – tłumaczy abp Marek Jędraszewski, zapraszając do rozważań męki Chrystusa w oparciu o słowa Prymasa Tysiąclecia.

– Pierwsza część tytułu tej Drogi Krzyżowej to słowa samego księdza kardynała z chwili jego uwięzienia. Droga jest próbą interpretacji  tego, co przeżył  ks. kardynał od nocy jego aresztowania i uwięzienia do momentu, kiedy mógł wrócić do Domu Arcybiskupów Warszawskich – opisuje metropolita.

Książkę z rozważaniami można nabyć przez e-sklep  Wydawnictwa św. Stanisława BM 

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE