STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 50-LECIE ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH PAPIEŻA FRANCISZKA

50-lecie święceń kapłańskich papieża Franciszka

13 grudnia 1969 r. Jorge Mario Bergoglio przyjął święcenia prezbiteratu. Dziś papież Franciszek obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa.

50-lecie święceń kapłańskich papieża Franciszka

Na porannej Mszy św. w Domu św. Marty życzenia papieżowi złożył kard. Angelo Sodano, dziekan kolegium kardynalskiego.

Wieloletni Sekretarz Stanu przypomniał, że do biskupiej posługi powołał Franciszka św. Jan Paweł II. „Również do Ciebie odnosi się to, co ten wielki papież napisał o źródłach swego kapłaństwa w książce «Dar i tajemnica». «Każde powołanie kapłańskie – pisał święty papież – w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą, (…) tajemnicą Bożego wybrania: Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał» (J 15,16)”.

Kard. Sodano przypomniał, że od 6 lat Franciszek sprawuje swą posługę w najwyższej formie jako biskup zasiadający na katedrze Piotra. „Dobrze jednak wiemy, że źródłem tego wszystkiego jest Twoje «tak», które powiedziałeś Panu tego dnia przed pięćdziesięciu laty” – dodał dziekan Kolegium Kardynalskiego.

Zapewniając o modlitwie w intencji następcy św. Piotra powierzamy go orędownictwu jego świętego poprzednika – św. Jana Pawła II i opiece Tej, którą obaj szczególnie umiłowali – Maryi – Matki Kapłanów.

Źródło: vaticannews.va
ZOBACZ TAKŻE