STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI DO MŁODYCH: PODĄŻAJCIE DROGĄ CHRYSTUSA

Abp Marek Jędraszewski do młodych: Podążajcie drogą Chrystusa

- Sakrament bierzmowania to umocnienie na drodze czystej i świętej, jedynie prawdziwej. Starajcie się taką drogą konsekwentnie podążać – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas bierzmowania w parafii Świętej Barbary w Trzebini.

Abp Marek Jędraszewski do młodych: Podążajcie drogą Chrystusa

Arcybiskup udzielił młodym ludziom sakramentu bierzmowania w czasie dwóch Mszy św. W homilii metropolita przywołał Ewangelię, w której cztery osoby spuściły przez dach sparaliżowanego człowieka, aby Chrystus go uzdrowił. Arcybiskup stwierdził, że to szczególny obraz Kościoła, który wierzy, że jedynie w Jezusie jest ocalenie.

Przypomniał, że młodzi ludzie wyrazili pragnienie życia według wiary i mężnego jej wyznawania. Dary Ducha Świętego umacniają i pomagają w dążeniu do Jezusa. Dzięki darowi dobrej rady bierzmowani mogą przyprowadzać innych do Chrystusa. Św. Jan Paweł II powtarzał, by się nie lękać. – Chrześcijanin, uczeń Chrystusowy, umocniony Duchem Świętym nie ma prawa niczego się lękać, poza jedną rzeczą, ma się lękać grzechu, czyli zła, które obraża Boga i krzywdzi człowieka – wskazał metropolita. Przyjmując sakrament bierzmowania, młodzi biorą na siebie odpowiedzialność, by tworzyć zdrowy i silny rdzeń parafialnej wspólnoty. – Przyjmując sakrament bierzmowania, zaciągacie także szczególne zobowiązanie wobec Kościoła, aby głosić Ewangelię wszystkim, którzy są daleko, dla których Ewangelia i zawarta w niej prawda jest czymś nie do końca zrozumiałym ani oczywistym. Aby przyciągać do Chrystusa tych wszystkich, którzy są obojętni na Jego słowa – powiedział. Stwierdził, że krzyże zawieszone na piersiach młodych ludzi mają być pamiątką przyjęcia sakramentu, ale także znakiem wielkiej miłości Chrystusa, który oddał za ludzi swe życie.

Kilka wieków przed przyjściem Jezusa Izajasz zapowiadał, że pojawi się nowa droga, którą będzie kroczył lud Boży dzięki Zbawicielowi.  – To droga tych, którzy kroczą za Chrystusem, są ludźmi wielkiej wiary i mają odwagę zaparcia się samych siebie i wzięcia swych krzyży, by wpatrując się w Niego, odnieść zwycięstwo nad grzechem – podkreślił arcybiskup. Ludzie są naznaczeni piętnem słabości i dlatego potrzebują Ducha Świętego i Jego darów. Dzięki nim człowiek nie zbacza z drogi i wskazuje Chrystusa innym. – Sakrament bierzmowania to umocnienie na drodze czystej i świętej, jedynie prawdziwej. Starajcie się taką drogą konsekwentnie podążać – powiedział arcybiskup.

Bierzmowanie Parafia św. Barbary w Trzebini

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE