STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI DO SIÓSTR ZAKONNYCH: ABY CHRYSTUS BYŁ WASZĄ CHWAŁĄ, RADOŚCIĄ I MOCĄ

Abp Marek Jędraszewski do sióstr zakonnych: Aby Chrystus był waszą chwałą, radością i mocą

– Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich sióstr, przy całym zabieganiu, pracy i porządkach, czasem wewnętrznej radości, że możemy oddawać cześć Bogu, prawdziwemu Emmanuelowi, który zwłaszcza przez zakonne zaślubiny jest tak bliski waszym sercom – mówił abp Marek Jędraszewski składając bożonarodzeniowe życzenia siostrom zakonnym.

Abp Marek Jędraszewski do sióstr zakonnych: Aby Chrystus był waszą chwałą, radością i mocą

W poniedziałkowe przedpołudnie siostry zakonne odwiedziły Dom Arcybiskupów Krakowskich i złożyły świąteczne życzenia abp. Markowie Jędraszewskiemu i biskupom pomocniczym. – Niech nowonarodzony Jezus, Książę Pokoju, Bóg mocny, który wkracza w historię naszego życia, obdarza swą łaską, miłością i pokojem. Niech te dary staną się niewyczerpanym źródłem mocy w głoszeniu Dobrej Nowiny i w budowaniu królestwa miłości, prawdy i pokoju w dzisiejszym świecie. Dziękujemy za odwagę, za świadectwo troski o wartości chrześcijańskie. Dziękujemy za wasze umiłowanie Kościoła, zapewniamy o naszej gorącej modlitwie. Niech Maryja Niepokalana, niewiasta Eucharystii i św. Józef, troskliwy opiekun Syna Bożego, wspierają swoimi modlitwami w każdym dniu nowego roku. Niech upraszają potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na drodze pasterskiej posługi – złożyła życzenia w imieniu osób konsekrowanych s. Wanda Matysik CSSJ, wikaria generalna sióstr józefitek.

Arcybiskup podziękował siostrom za obecność oraz za dar modlitwy, nieustannie zanoszonej wszędzie tam, gdzie są. Wyraził wdzięczność również za dar cierpienia, który ofiarowany jest przez siostry dotknięte chorobami; mimo cierpienia słusznie czują się na służbie Kościoła i Kościołowi. Składając życzenia, nawiązał do słów św. Ireneusza, zawartych w „Adversus haereses” – „Bóg jest chwałą człowieka”. – Bóg jest naszą chwałą jako ludzi, ponieważ zostaliśmy stworzeni przez Boga Ojca na Jego obraz i podobieństwo. Jestem głęboko przekonany, że ta prawda jest przez siostry głęboko przeżywana; Chrystus, Boży Syn, zechciał być waszym Oblubieńcem. On jest waszą chwałą, radością, nadzieją i siłą, zwłaszcza w chwilach trudnych. A takich nigdy nie brakuje żadnemu człowiekowi. 

Życzymy wam, aby Chrystus był waszą chwałą, radością i mocą w ten święty czas Bożego Narodzenia w sposób szczególny. Płonie pośród nas światełko betlejemskie przywiezione przez harcerzy z betlejemskiej groty, gdzie znajduje się ten słynny napis: „Tutaj, z Dziewicy Maryi narodził się Zbawiciel świata”. Niech to światełko, symbolicznie przypominające Chrystusa, Światłość świata, będzie tym światłem, które rozświetla wasze serca, światłem, które daje je innym, zwłaszcza w czasie tak trudnym, kiedy podważane są najbardziej podstawowe prawdy o człowieku. Niech ten świąteczny czas będzie dla wszystkich sióstr, przy całym zabieganiu, pracy i porządkach, czasem wewnętrznej radości, że możemy oddawać cześć Bogu, prawdziwemu Emmanuelowi, który zwłaszcza przez zakonne zaślubiny jest tak bliski waszym sercom i wszystkim osobom życia konsekrowanego. Na nowy rok życzymy wszelkiej pomyślności, dobrego zdrowia i tego, co jest na pewno wielkim wyzwaniem dla współczesnego Kościoła – wielu powołań do życia zakonnego – życzył arcybiskup.

IMG_0229

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE