STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI W CZASIE BIERZMOWANIA W NOWYM TARGU: RADYKALNIE PODĄŻAJCIE ZA EWANGELIĄ

Abp Marek Jędraszewski w czasie bierzmowania w Nowym Targu: Radykalnie podążajcie za Ewangelią

– Jeśli chcemy być Chrystusowymi uczniami, nie możemy poprawiać swojego Mistrza i uważać, że wszystko lepiej wiemy. Prawdziwy katolik jest pełen posłuszeństwa wobec tego, co zawarte jest w Ewangelii i wobec tego, czego nauczał i o czym nieustannie głosi założony przez Chrystusa Kościół – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas bierzmowania w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

Abp Marek Jędraszewski w czasie bierzmowania w Nowym Targu: Radykalnie podążajcie za Ewangelią

W homilii arcybiskup, nawiązując do Ewangelii, zaznaczył, że naśladowanie Chrystusa i podążanie za Nim wymaga wyrzeczeń. Dodał, że współcześnie wielu wierzących kwestionuje podstawowe prawdy wiary, nie uczestniczy w niedzielnej Eucharystii i nie przestrzega nakazanych postów. – Nie można być „ale-katolikiem”. Trzeba radykalnie podążać za Ewangelią (…). Jeśli chcemy być Chrystusowymi uczniami, nie możemy poprawiać swojego Mistrza i uważać, że wszystko lepiej wiemy. Prawdziwy katolik jest pełen posłuszeństwa wobec tego, co zawarte jest w Ewangelii i wobec tego, czego nauczał i o czym nieustannie głosi założony przez Chrystusa Kościół. Nie można być „ale-katolikiem”, bo to jest karykatura – tłumaczył metropolita.

– Na waszych piersiach zawieszone są krzyże, które zaraz poświęcę – mówił do bierzmowanych arcybiskup. – Mają one wam przypominać, że pójście za Chrystusem nie jest łatwe, wymaga zdecydowania, konsekwencji, wysiłku (…). Jednocześnie, krzyż jest znakiem zwycięstwa nad złem, grzechem, śmiercią i szatanem. Dlatego krzyż jest świętym znakiem naszej wiary – podkreślił i przypomniał, że Jan Paweł II podczas wizyty w Zakopanem zwracał uwagę na konieczność obrony krzyża w przestrzeni prywatnej i publicznej. – Naszym wielkim zadaniem jest trwanie przy krzyżu – zakończył.

1

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE