STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI: ŚWIAT POTRZEBUJE PRZEWODNIKÓW

Abp Marek Jędraszewski: Świat potrzebuje przewodników

– Państwo – jako przewodnicy – mają w sobie szczególne powołanie, które polega na wskazywaniu innym drogi – mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego dla przewodników miejskich i terenowych.

Uroczystość poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem ks. prof. M. Ostrowskiego. Przewodnicy życzyli arcybiskupowi siły i Bożego błogosławieństwa. Metropolita zaznaczył, że Jan Paweł II bardzo kochał Polskę i jej przyrodę: Tatry, Mazury, Pomorze. – Państwo są w jakiejś mierze strażnikami tego wielkiego dziedzictwa i tych szlaków, które przypominają o tym, że po naszej polskiej ziemi stąpał prawdziwy święty człowiek zakochany w polskiej historii, kulturze, krajobrazach. Państwo – jako przewodnicy – mają w sobie szczególne powołanie, które polega na wskazywaniu innym drogi. Nasze społeczeństwo bardzo potrzebuje dziś przewodników w świecie, w którym podważana jest prawda i wartości – powiedział arcybiskup i zwrócił uwagę, że zadaniem przewodników jest pokazywanie drogi, która dźwiga człowieka, i która prowadzi do celu. – Życzę Państwu, abyście byli bliscy temu, do czego zachęcał nas Jan Paweł II. Papież uczył nas umiłowania Ojczyzny i podkreślał, że nie zrozumiemy siebie bez Chrystusa – mówił na zakończenie.