STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ABP MAREK JĘDRASZEWSKI W GRONIE BISKUPÓW REPREZENTUJĄCYCH POLSKĘ NA PAŹDZIERNIKOWYM ZGROMADZENIU SYNODU BISKUPÓW

Abp Marek Jędraszewski w gronie biskupów reprezentujących Polskę na październikowym zgromadzeniu Synodu Biskupów

Podczas zgromadzenia Synodu Biskupów nt. synodalności Konferencję Episkopatu Polski reprezentować będzie trzech jej członków. Jednym z nich będzie metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski.
Abp Stanisław Gądecki, abp Marek Jędraszewski i abp Adrian Galbas – to oni w październiku wezmą udział w zgromadzeniu Synodu Biskupów nt. synodalności z ramienia Konferencji Episkopatu Polski.

Oprócz metropolitów poznańskiego, katowickiego i krakowskiego w gronie hierarchów z całego świata, którzy jesienią pojawią się w Rzymie, znaleźli się także dwaj inni polscy biskupi. Z nominacji papieskiej w obradach uczestniczył będzie metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś, a z grona szefów dykasterii Kurii Rzymskiej, kard. Konrad Krajewski, prefekt Dykasterii ds. Posługi Miłosierdzia.

Do biskupów dołączą także świeccy, a wśród nich prof. Aleksander Bańka z Uniwersytetu Śląskiego. S. Jolanta Maria Kafka ze zgromadzenia Misjonarek Klaretynek znalazła się natomiast w gronie synodalnych ekspertów.

Pierwsze zgromadzenie Synodu o synodalności zaplanowane jest na dni od 4 do 29 października 2023 r. Obrady odbywać będą się w Rzymie. Uczestnicy po raz drugi do Wiecznego Miasta powrócą w październiku 2024 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE