STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / AKADEMICKA DROGA ŚWIATŁA

Akademicka Droga Światła

Bp Robert Chrząszcz przewodniczył Akademickiej Drodze Światła, która została zorganizowana przez krakowskie duszpasterstwa akademickie.
Droga Światła to nabożeństwo, w którym wierni podejmują refleksję w ramach czternastu stacji, prezentujących spotkania Zmartwychwstałego Jezusa z uczniami. W tym roku Akademicka Droga Światła odbyła się w katedrze na Wawelu W nabożeństwie wzięli udział studenci, członkowie duszpasterstw akademickich, siostry zakonne, klerycy, bracia zakonni i wierni świeccy.

Tegoroczne rozważania Akademickiej Drogi Światła napisał ks. Wojciech Węgrzyniak. Skupiały się one na stacjach, prezentujących spotkania Jezusa z uczniami po zmartwychwstaniu i w treści nawiązywały do stacji drogi krzyżowej.

Bp Robert Chrząszcz na zakończenie nabożeństwa powiedział, że uczestnicy, przepełnieni paschalną radością uwielbiają Boga, oddając siebie, duszpasterstwa, rodziny oraz przyjaciół i prosząc, by Pan pozostał światłem i zbawieniem w mrokach życia. Zaznaczył, że katedra wawelska jest szczególnym miejscem, w którym zawiera się tradycja polskiego Kościoła. Podziękował zebranym za obecność i powtórzył zdanie z rozważań, które szczególnie zapadło mu w pamięć: „Żyjemy, bo Bóg nas chciał. Będziemy żyć, jeśli będziemy chcieć Boga”. – Życzę nam moi drodzy, by się nam chciało chcieć Boga. Wtedy będziemy żyć wiecznie – podkreślił.

Akademicka Droga Światła 17.05.2023 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
ZOBACZ TAKŻE