STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ALBERTYNKA GOŚCIEM MARCOWEJ INTERNETOWEJ EWANGELIZACJI #TENWKTÓRYM

Albertynka gościem marcowej internetowej ewangelizacji #TenWKtórym

Już w najbliższą środę, 20 marca odbędzie się kolejny odcinek internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. Jego gościem będzie s. Teresa Pawlak, albertynka z Krakowa. Zakonnica jeździ na Przystanek Jezus na Woodstocku, z więźniami śpiewa piosenki grupy „Dżem”, a do habitu najbardziej pasują jej glany. Jak przekonuje albertynka, w zakonie odkryła swój sposób na szczęście i właśnie tym sposobem chce się podzielić.

Albertynka gościem marcowej internetowej ewangelizacji #TenWKtórym

Siostra Teresa przez wiele lat pomagała skrzywdzonym przez los kobietom w przytulisku Brata Alberta w Krakowie. Była też „referentką powołaniową”, organizując spotkania dla młodych ludzi, szukających swojej drogi życiowej. Obecnie posługuje w Domu Matki i Dziecka w Krakowie. Spotyka się również z osadzonymi w krakowskim Areszcie Śledczym, a także z osobami uzależnionymi.

Podczas marcowej odsłony cyklu będzie mowa m.in. o tym, jak odnaleźć swoje powołanie w czasach, kiedy świat wymaga od ludzi zupełnie czegoś innego, niż dyktuje im serce. – To spotkanie będzie doskonałą odpowiedzią na rozterki zwłaszcza tych osób, które stoją właśnie przed życiowym wyborem i nie do końca wiedzą, co zrobić. Postaramy się ze wszystkich sił, aby każdy uczestnik wsłuchał się w swoje pragnienia i sprawdził czy jego codzienność nie powinna pójść w nieco innym kierunku niż dotychczas – wyjaśnia Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Internauci będą mieli również okazję dowiedzieć się na czym polega życie zakonne oraz czy jest w nim miejsce na rozwój własnych pasji oraz odnalezienie spełnienia.

Spotkanie z s. Teresą Pawlak zatytułowane „#TenWKtórym… nie taki habit straszny” odbędzie się na facebookowym profilu “Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”. Podczas konferencji, która rozpocznie się 20 marca o godz. 20:00, widzowie na żywo będą mogli zadawać pytania. Więcej na temat wydarzenia można przeczytać na stronie: www.tenwktorym.pl/nie_taki_habit_straszny.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie – Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie. W poprzednich odcinkach o potrzebie rozumienia własnych emocji mówił ks. Marek Dziewiecki, o problemach rodzicielskich opowiadał Jacek Pulikowski, a Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna.

Patronat medialny nad cyklem #TenWKtórym sprawuje Katolicka Agencja Informacyjna.

 

KAI
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska

Galeria

ZOBACZ TAKŻE