STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / APOSTOŁOWIE SWOICH CZASÓW. W SOBOTĘ GRUPY APOSTOLSKIE ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ ZYSKAJĄ NOWYCH ANIMATORÓW I MODERATORÓW ŚWIECKICH

Apostołowie swoich czasów. W sobotę Grupy Apostolskie Archidiecezji Krakowskiej zyskają nowych animatorów i moderatorów świeckich

Dwudziestu jeden animatorów i pięciu moderatorów świeckich – to oni w sobotę zasilą szeregi Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej. Kim są? Odpowiada moderator diecezjalny, ks. Marcin Rozmus.

„Być młodym obliczem Jezusa Miłosiernego”

Dzień Wspólnoty Grup Apostolskich. Pod tymi kilkoma słowami kryje się czas spotkania i świętowania młodzieży z całej archidiecezji, która formuje się w RAM.

Po raz trzeci miejscem, które zgromadzi wspólnotę, będzie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. – Te Łagiewniki są dla nas trochę wyzwaniem, bo samo miejsce staje się dla tych młodych ludzi zadaniem, by być młodym obliczem Pana Jezusa Miłosiernego we współczesnych czasach – mówi ks. Marcin Rozmus, moderator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej.

Dzieci swoich czasów

Centralnym punktem Dnia Wspólnoty od ponad pięćdziesięciu jest niezmiennie błogosławieństwo nowym animatorów i moderatorów. W tym roku przyjmie je dwudziestu sześciu młodych ludzi. Na pierwszy rzut oka nie różnią się od swoich rówieśników. – To – czasem tak się mówi – są dzieci swoich czasów. Są tacy, jak młodzi dzisiaj. Są bardzo gorliwi, a więc jak za coś się wezmą, robią to całym sercem – wyjaśnia ks. Rozmus.

Wielu z nich aktywnie angażuje się w życie swoich parafii. Prowadzą spotkania grup dziecięcych czy scholek. Niektórzy planują utworzenie w nich grup apostolskich. – To dla nas ogromna radość, że właśnie tacy ludzie przyjmą błogosławieństwo – podkreśla moderator diecezjalny. Jak zaznacza, że od soboty ich zadaniem będzie ożywianie wspólnoty Kościoła w takim wymiarze, w jakim sami w nim uczestniczą. – Mamy nadzieję, że ci nowi animatorzy będą takimi ożywicielami wspólnot w wymiarze parafialnym, ale też – liczymy na to – w wymiarze diecezjalnym – mówi ks. Marcin Rozmus.

„Jestem z nich dumny”

Sam moderator diecezjalny, choć organizacja wydarzenia, wiąże się z wieloma wyzwaniami, nie może doczekać się soboty. – Ci młodzi ludzie dodają mi skrzydeł właśnie przez umiejętność świętowania wspólnoty, czyli bycia razem – dzieli się.

Co chciałby powiedzieć młodzieży, która przyjmie błogosławieństwo do posługi animatora i moderatora na kilka godzin przed uroczystością? – Że jestem z nim dumny. Bardzo chciałbym, żeby mieli tego świadomość, bo może nie zawsze to widać. Stawiamy wysokie wymagania, ale naprawdę bardzo się cieszę, że wytrwali i dotarli do tego dnia – odpowiada moderator Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej.

Dzień błogosławieństwa do posługi – jak podkreśla ks. Marcin Rozmus – to dopiero początek. Przez cały rok młodzi przygotowali się bowiem “do startu”, czyli do tego, aby z animatorskim krzyżem na szyi wyjść do swoich rówieśników oraz podopiecznych i być apostołami swoich czasów. – Jutro zaczniemy przygodę z ożywieniem Kościoła – mówi kapłan.

fot. Grupy Apostolskie Archidiecezji Krakowskiej