STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ARCYBISKUP MAREK JĘDRASZEWSKI BĘDZIE NADAL PEŁNIŁ OBOWIĄZKI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO

Arcybiskup Marek Jędraszewski będzie nadal pełnił obowiązki metropolity krakowskiego

– Pragnę Was, moi Drodzy, powiadomić, że Ojciec Święty przyjął tę rezygnację, prosząc jednocześnie, abym nadal pełnił dotychczasowy urząd biskupa diecezjalnego aż do chwili, gdy mianuje mego następcę – napisał abp Marek Jędraszewski w słowie skierowanym do archidiecezjan.

– Mając ufność, że Opatrzność Boża pozwoli nam się cieszyć darem jedności w dziele krzewienia wiary i wzajemnej miłości, zachęcam do modlitwy w intencji Papieża Franciszka i Kościoła Krakowskiego i serca Wam wszystkim błogosławię – pisze metropolita.

Publikujemy pełną treść:

Kochani Archidiecezjanie,

Jak powszechnie wiadomo, w dniu 19 czerwca br. podczas spotkania z moimi współpracownikami w pasterskiej misji, kapłanami Archidiecezji Krakowskiej, przekazałem informację , że we właściwym czasie złożyłem na ręce Ojca Świętego Franciszka rezygnację z pełnienia urzędu arcybiskupa metropolity krakowskiego z racji osiągnięcia wieku 75 lat, co nastąpi w dniu 24 lipca 2024 roku.

Niniejszym pragnę Was, moi Drodzy, powiadomić, że Ojciec Święty przyjął tę rezygnację, prosząc jednocześnie, abym nadal pełnił dotychczasowy urząd biskupa diecezjalnego aż do chwili, gdy mianuje mego następcę.

Mając ufność, że Opatrzność Boża pozwoli nam cieszyć się darem jedności w dziele krzewienia wiary i wzajemnej miłości, zachęcam do modlitwy w intencji Papieża Franciszka i Kościoła Krakowskiego i z serca Wam wszystkim błogosławię.

+ Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski