STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BIERZMOWANIE W PARAFII ŚW. JAKUBA APOSTOŁA W WIĘCŁAWICACH STARYCH: DAĆ SIĘ PROWADZIĆ DUCHOWI ŚWIĘTEMU

Bierzmowanie w parafii św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych: Dać się prowadzić Duchowi Świętemu

W piątkowy wieczór w Więcławicach Starych kard. Stanisław Dziwisz udzielił sakramentu bierzmowania. Homilię wygłosił ks. Dariusz Raś, który przypomniał młodzieży o konkretnych praktykach, które budują trwałą i głęboką więź z Chrystusem.– Niech Duch Święty umacnia naszą wiarę, nadzieję i miłość (…) Dawajcie świadectwo przyjaźni z Chrystusem. Niech Duch  Święty wlewa obficie w wasze serca swoje dary, abyście umieli w tych trudnych czasach dawać świadectwo – powiedział proboszcz parafii, ks. Ryszard Honkisz, witając kardynała Stanisława Dziwisza i prosząc go o udzielenie sakramentu bierzmowania.

– Świat zapomina o milczeniu, a Bóg i Duch Święty działa w ciszy – mówił na początku homilii ks. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej – Bóg jest w łagodnym powiewie i w ciszy. W wielkim hałasie trudno go usłyszeć – przekonywał.

– Mądrość chrześcijaństwa ukryta jest w Piśmie Świętym (…) Trzeba podążać za natchnieniami Ducha Świętego i czytać Pismo Święte – kontynuował i dodał, że dzięki Ewangelii można nauczyć się żyć. Ks. Raś przypomniał również o konieczności czynienia znaku krzyża na początku i na końcu każdego dnia, właściwym przeżywaniu niedzieli i dni świętych, a także o życiu według zasad Dekalogu i słuchaniu głosu sumienia – Bóg ma dla Ciebie wspaniały plan. W sumieniu należy go dokładnie rozczytać – podkreślił. – Ważne jest to, by dać się prowadzić Duchowi Świętemu – zakończył.

Bierzmowanie w parafii św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych 10.06.2022 r.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE