STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BITWA O ŚWIĘTOŚĆ – PODSUMOWANIE SPOTKANIA

Bitwa o świętość – podsumowanie spotkania

W środę, 12 czerwca 2019 r. odbyło się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa, którego gościem był Donald Turbitt, który podjął ważny temat: "Bitwa o Świętość".

Bitwa o świętość to walka o nasze przetrwanie… Świętość nie jest opcją życia chrześcijanina. Świętość bierze się z łączności z Jezusem i Bogiem Ojcem w Duchu Świętym. Świętość to oddzielenie od świata i jedność z Bogiem. Ale świat walczy o nas – by odwieść nas od Boga i usidlić w grzech, nieczystość, egoizm, pychę. Bóg stawia przed nami życie i śmierć. Sami wybieramy!

Nauczanie pokazało, jak ważne jest życie wg Bożych Przykazań, które są dla nas praktycznymi drogowskazami w naszej walce o świętość.

Gościem specjalnym czerwcowego spotkania był Donald Turbitt – amerykański katolicki lider świecki pochodzenia irlandzkiego, mąż, ojciec i dziadek oraz biznesmenem przez ponad 30 lat. Jest przewodniczącym międzynarodowego ruchu Mężczyzn Świętego Józefa. Współtworzy „Renewal Ministry” – Katolicką Służbę Odnowy Kościoła w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie otwarte w Kamieniołomie poprzedziła jak zawsze Msza św. o godz. 18:30 w kościele św. Józefa w Krakowie-Podgórzu.

Andrzej Lewek