STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BITWA O WOLNOŚĆ – PODSUMOWANIE SPOTKANIA

Bitwa o wolność – podsumowanie spotkania

W dniu 18 września odbyło się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie, którego gościem był redaktor Rafał Porzeziński. Podjął on ważny temat: "Bitwa o Wolność".

Gościem specjalnym wrześniowego spotkania otwartego Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie był redaktor Rafał Porzeziński – mąż i ojciec trzech córek, prowadzący i autor programu “Ocaleni” w TVP1. Dziennikarz, instruktor terapii uzależnień, autor i wydawca książek, audiobooków i programów o rozwoju człowieka i wychodzeniu z uzależnień, wykładał profilaktykę uzależnień na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz w Instytucie Studiów nad Rodziną. W latach 2016-2018 był dyrektorem Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Tradycyjnie, najpierw sprawowana była Eucharystia o godz. 18:30 w kościele św. Józefa w Krakowie-Podgórzu, a po Mszy św. odbyło się spotkanie w Kamieniołomie, którego wrześniowym tematem była “Bitwa o Wolność”.

Bitwa o wolność to walka o nasze serca. Dziś w XXI wieku nie istnieje niewolnictwo. Jednak zniewolenie dotyka każdego z nas. Zniewalają nas uzależnienia, zniewala system finansowy, zniewala pęd świata. Straciliśmy też zdolność samodzielnego myślenia – myślimy to, co powiedzą w mediach, którym wierzymy. Jednak wolność to coś, co jest w nas! Wolność to możliwość rezygnacji z tego, co przeszkadza nam w osiągnięciu celu naszego życia i realizacji najlepszego (bo Bożego) planu dla naszego życia. Jak zachować dziś wolność? Jak obronić własne serce? Programy 12 kroków i HALT mogą nam w tym pomóc.

Andrzej Lewek | Mężczyźni Świętego Józefa w Krakowie