STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / BP JANUSZ MASTALSKI I KARD. LUIS A. TAGLE W CENTRUM FORMACJI DUCHOWEJ SALWATORIANÓW W KRAKOWIE

Bp Janusz Mastalski i kard. Luis A. Tagle w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie

Centrum Formacji Duchowej w Krakowie organizuje sesję formacyjną z udziałem biskupa Janusza Mastalskiego oraz rekolekcje dla duchownych i osób konsekrowanych, które poprowadzi kardynał Luis A. Tagle.

Bp Janusz Mastalski i kard. Luis A. Tagle w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie

 

W dniach 15-17 listopada 2019 r. w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie odbędzie się sesja formacyjna „Jak radzić sobie z gniewem?”. Spotkanie w ramach Szkoła Kierownictwa Duchowego poprowadzi bp Janusz Mastalski – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, familiolog, rekolekcjonista, kierownik duchowy, wykładowca pedagogiki na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie.

Celem sesji jest pomoc w radzeniu sobie z gniewem, złością i negatywnymi emocjami. Rozważania skupią się wokół uświadomienia sobie (w świetle słowa Bożego, psychologii i pedagogiki), czym gniew jest i czy zawsze musi być on toksyczny? Oprócz pochylenia się nad biblijnymi tekstami będzie można wypracować własny sposób pokonywania w sobie i w innych złości oraz negatywnych interakcji emocjonalnych. Konferencje zostaną zogniskowane wokół szeroko pojętej pomocy człowiekowi w kształtowaniu postawy łagodności.

Więcej informacji i zgłoszenia:

https://www.cfd.sds.pl/?d=more,2740,139
https://www.facebook.com/events/402079347111038/

Z kolei w dniach 14-16 lutego 2020 r. będzie miała miejsce sesja rekolekcyjna dla duchownych i osób konsekrowanych „«W zwoju Księgi o mnie napisano» (Ps 40, 8). Moje życie w Księdze Psalmów”, którą poprowadzi kard. Luis Antonio Tagle – arcybiskup Manili (Filipiny), przewodniczący Caritas Internationalis, rekolekcjonista.

Dni pustyni, przeżywane z kard. Luisem Antonio Tagle, będą okazją do odkrywania własnego życia we wnętrznościach natchnionych psalmów, których wersety oddychają ludzkimi historiami i modlitwami. Słychać w nich radosne głosy uwielbienia, dziękczynienia, ale także szloch i krzyk wydobywający się z głębokości człowieczego cierpienia. Jest w nich ludzki pokój i gniew, radość i złość, błaganie i przepraszanie. Na wszystkich stronicach psałterza utkanych z ludzkich losów niezmiennie obecny jest Bóg. Słucha naszych psalmowych modlitw i jęków.

W programie weekendowego spotkania formacyjnego znajdą się konferencje biblijne, konwersacje z prowadzącym, wprowadzenia do osobistej modlitwy psalmami. Zostanie zaproponowany czas pełnego skupienia i medytacji w przestrzeni pustyni. Sesja w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej.

Więcej informacji i zgłoszenia:

https://www.cfd.sds.pl/?d=more,3038,151
https://www.facebook.com/events/497106334195918/

Możliwość przesyłania zgłoszeń – od 2 września 2019 roku.

Spotkania rekolekcyjne o podobnym charakterze – dla księży i osób konsekrowanych – odbywały się w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie już w poprzednich latach. Prowadzili je: kard. Robert Sarah (2019), abp Grzegorz Ryś (2018), Amedeo Cencini FdCC (2017), Innocenzo Gargano OSBCam (2016), Raniero Cantalamessa OFMCap. (2015), Giovanni Dal Piaz OSBCam (2012), abp Bruno Forte (2010), Krzysztof Wons SDS (2003). Spotkania te wpisywały się w nurt życia Kościoła, np. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia (2016), Rok Życia Konsekrowanego (2015) czy Rok Kapłański (2010), a stawały się też odpowiedzią na prośby ich uczestników.

Piotr Szyrszeń SDS, duszpasterz CFD

Galeria

ZOBACZ TAKŻE