STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CHODŹ I ZOBACZ ŻYWY KOŚCIÓŁ. GRUPY APOSTOLSKIE ZAPRASZAJĄ NA CAMP BACK FESTIVAL

Chodź i zobacz żywy Kościół. Grupy Apostolskie zapraszają na Camp Back Festival

Byłeś na rekolekcjach, Światowych Dniach Młodzieży lub na pielgrzymce i chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami i radością? A może masz wątpliwości i poczucie, że Kościół to nie Twoje miejsce? W obu przypadkach Camp Back Festival, organizowany przez Grupy Apostolskie, jest dla Ciebie.
Zgodnie ze słowami papieża Franciszka z tegorocznych ŚDM „Przyjaciele, chciałbym wam, będącym uczulonymi na kłamstwa i puste słowa jasno powiedzieć: w Kościele jest miejsce dla wszystkich!”, krakowskie Grupy Apostolskie zapraszają wszystkich młodych w wieku 16-25 lat na Camp Back Festival, który odbędzie się w Ludźmierzu w dniach 22-25 sierpnia.

Chodź i zobacz! (J 1,46)

Żywy Kościół, drugiego człowieka i piękno natury. A wszystko to w luźnej, festiwalowej formie, która pozwala na uczestnictwo w punktach wspólnych oraz spędzenie pozostałej części dnia według własnych potrzeb. Organizatorzy zapewniają, że będzie dużo czasu na rozmowy i odpoczynek. Ważnymi, zaplanowanymi momentami będą codzienne Msze święte, grupowe rozważanie słowa Bożego oraz spotkania z gośćmi.

– Chcemy dać sobie możliwość na zatrzymanie się w codzienności i zastanowienie się nad swoim życiem – wyjaśnia Agnieszka z Grup Apostolskich.

– Ten festiwal będzie otwarciem drzwi w Kościele dla tych, którzy cały czas zastanawiają się nad swoim miejscem w tej wspólnocie i na ile ona jest dla nich. Camp Back pokaże ludziom, że Kościół jest piękny, wartościowy i że warto w nim być – zaznacza ks. Marcin Rozmus, moderator diecezjalny wspólnoty.

Integracja, modlitwa i  chillout

Festiwal rozpocznie się i zakończy Koronką do miłosierdzia Bożego, ponieważ młodzi chcą zawierzyć cały ten czas Jezusowi. We wtorek popołudniu odbędzie się Eucharystia, a następnie wieczorek integracyjny z Animatorem Imprez.

Od środy pierwszym wspólnym punktem będzie Głód Słowa, czyli rozważanie Słowa w małych grupach. Animatorzy z Grup Apostolskich przygotowali też propozycje dzielenia się przemyśleniami. – Pierwszego dnia możemy gdzieś zapisać swoje podsumowanie; drugiego możemy się nim podzielić z drugą osobą, a ostatniego dnia będzie okazja do powiedzenia całej grupie o tym, co zdziałało we mnie dane Słowo i cały festiwal – przedstawia pomysł Agnieszka.

Tego dnia blok popołudniowy otworzy konferencja o. Łukasza Buksy OFM oraz jego koncert. W czwartek gościem Camp Back będzie influenserka Gabriela Baran, a wieczorem przewidziane jest uwielbienie. Pomiędzy zaproponowanymi punktami będzie czas na integrację, indywidualną modlitwę, spacery po Ludźmierzu i odpoczynek.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w całym festiwalu, organizatorzy zapraszają na popołudniowe i wieczorne punkty. Koszt wejścia – 30 zł. Członkowie Grup Apostolskich, którzy przyjdą w pomarańczowych koszulkach „I trust”, w środę wchodzą za darmo.

Jak na festiwal przystało, jego uczestnicy będą spali w namiotach. Wszystkie potrzebne rzeczy, które należy ze sobą wziąć, wypisane są w Festivalowym niezbędniku, który znajduje się niżej.

Wszystkie informacje o Camp Back Festival są tutaj. Formularz zapisów tutaj.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE