STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „CROSSPOST 2023. SZTAFETA” – PROPOZYCJA DLA MŁODZIEŻY NA WIELKI POST

„CrossPost 2023. Sztafeta” – propozycja dla młodzieży na Wielki Post

Codzienna lektura Pisma Świętego, odwiedzenie wspólnoty młodzieżowej w swojej parafii, zapisanie na kartce swoich marzeń czy wysłanie do przyjaciół ulubionego fragmentu Pisma Świętego. Jakie jeszcze zadanie znajdzie się w materiałach, które Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało na tegoroczny Wielki Post?
CrossPost to sprawdzona propozycja przeżycia Wielkiego Postu, kierowana już po raz trzeci szczególnie do młodzieży. Ks. Marcin Filar oraz trójka młodych, zaangażowanych w Kościele tiktokerów – Paula Jakubik, Julia Wojdyła i Patryk Bożemski – będą towarzyszyć wszystkim chętnym w owocnym podjęciu i przetrwaniu wielkopostnych zmagań. Tegoroczna edycja „Sztafeta” nawiązuje do hasła roku duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zadania zawarte w planerze będą zachęcać do dzielenia się wiarą w swoim otoczeniu i modlitwy w intencji Kościoła. Nie braknie też stałych elementów CrossPostu – codziennego rozważania Pisma Świętego, udziału w nabożeństwach w parafii oraz podejmowania mniejszych i większych postanowień.

Projekt składa się z kilku elementów – planera w formie zeszytu, wpisów na internetowym blogu rozwijających ważniejsze treści, filmików codziennie publikowanych przez twórców oraz cotygodniowych spotkań live na TikToku dla chętnych. Z każdego z elementów można korzystać niezależnie, ale najlepiej funkcjonują wtedy, gdy potraktuje się je jako całość.

Planer wydany przez Wydawnictwo św. Stanisława BM można zamówić dla całej wspólnoty lub grupy kandydatów do bierzmowania – mobilizacja jest jeszcze większa, gdy wspólnie podejmuje się wykonanie zamieszczonych tam zadań. Przy zakupie większej liczby planerów przewidziany jest korzystny rabat.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.crosspost.pl a planer zakupić pod adresem: https://stanislawbm.pl/crosspost-planer-sztafeta-40-dni-dla-ducha/3-272-520 (większe zamówienia najlepiej składać telefonicznie w wydawnictwie).

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Galeria

ZOBACZ TAKŻE