STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: CUD ROZMNOŻENIA. ROZWAŻANIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Cud rozmnożenia. Rozważanie na XVII Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Pokarm jest niezbędny w życiu każdego człowieka. Jego zdobywanie i przygotowanie zajmuje znaczące miejsce w codziennych planach: zarobienie na produkty, przygotowanie posiłku, wreszcie samo jedzenie i sprzątanie po nim. Dobrze zbilansowany posiłek daje nam siłę do działania, ale gdy mamy problemy ze zdrowiem, zmniejsza się także nasz apetyt.

Oprócz tego, że Jezus jest wspaniałym nauczycielem, jest także zatroskany o podstawowe potrzeby swoich słuchaczy i uczy tego swoich uczniów. Choć wie, co ma robić, zagaduje Filipa o pożywienie dla obecnych przy nich osobach. Grupa jest potężna, bo samych mężczyzn jest około pięciu tysięcy. Temat musiał szybko rozejść się pomiędzy Apostołami, bo brat Piotra, Andrzej odnajduje chłopca, który ma pięć chlebów i dwie ryby.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska