STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: DEKLARACJE I DZIAŁANIE. ROZWAŻANIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Deklaracje i działanie. Rozważanie na XXVI Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Bóg, jako dobry i troskliwy Ojciec, zaprasza człowieka do współpracy. Nie dlatego, żeby sobie bez niego nie poradził – Bóg jest wszechmocny – ale dlatego, by człowiek mógł odkryć właściwe jemu zadania i wypełnić je zgodnie ze swoim powołaniem.

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy opowieść o Ojcu i jego dwóch synach. Ojciec zwraca się do każdego z nich osobiście – idź i pracuj dzisiaj. Jest jasno określone zadanie i czas. Słyszymy jednak dwie różne odpowiedzi i dwa różne zachowania. Pierwszy syn jest przykładem tych wszystkich, dla których wypowiadane słowo nie ma wielkiego znaczenia. Jedno mówi, a drugie robi. Drugi nie udaje, otwarcie oznajmia ojcu, że nie podejmie zadania, które ten mu wyznaczył. Jest bardziej impulsywny, powiedzielibyśmy, że mówi bez zastanowienia, jednak po chwili przychodzi refleksja i podejmuje zaproszenie do pracy. Która postawa jest mi bliższa?

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska