STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: JEDYNY PAN I WŁADCA. ROZWAŻANIE NA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, ROK A

Dobra Nowina: Jedyny Pan i Władca. Rozważanie na Wniebowstąpienie Pańskie, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Ten dzisiejszy fragmenty Dobrej Nowiny jest zakończeniem Ewangelii wg św. Mateusza. I tak sobie myślę, że wielu, gdyby mogło, to by go pewnie chętnie odcięło z Pisma Świętego. Jest na końcu, a nóż nikt by nie zauważył?

Dlaczego tak myślę? Bo to fragment taki radykalny, taki jednoznaczny, taki bezdyskusyjny, taki nietolerancyjny, ciasny, wąskohoryzontalny. Jakże Jezus mógł tak powiedzieć: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi”? Przecież w ten sposób On rości sobie prawo do bycia jedynym władcą, imperatorem, a nawet dyktatorem na tym świecie. Władcą, który wszystko wie i do którego należy pełnia władzy i wiedzy i prawdy. Ot, taka ostateczna wyrocznia.

Czy to jest do pomyślenia w tak dialogicznym świecie, w którym prawdę ustala się większością głosów, rację ma ten, kto ma więcej pieniędzy, a kto ma żyć lub umrzeć ustala się wg. własnego widzimisię. Oj, Jezu, nie pasujesz nam do tego świata. No i dlatego wyrzucamy Cię z niego. Odejdź od nas…

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE