STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: NIE-PRZYPADKOWE SPOTKANIE. ROZWAŻANIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, ROK A

Dobra Nowina: Nie-przypadkowe spotkanie. Rozważanie na III Niedzielę Wielkiego Postu, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Mówimy, że przypadek to synonim Bożej Opatrzności. Zastanawiamy się, dlaczego pewne sprawy tak się w życiu potoczyły. Dopiero po czasie możemy zobaczyć i ocenić, że to, co się wydarzyło, było po coś, otworzyło nam oczy na to, co może dotąd było przez nas niezauważone.

Jezus w południe, czyli w najgorętszej porze dnia, siedzi przy studni Jakuba. Zazwyczaj po wodę przychodzono rano lub wieczorem, gdy było chłodniej. Przyjście kobiety w południe oznaczało, że nie chce się spotkać z innymi, czegoś się wstydzi, jest w jakiś sposób odrzucona przez lokalną społeczność.

Początek dialogu Jezusa, który przełamuje wszelkie stereotypy związane z Samarytanami, jest prozaiczny: „Daj mi pić”. Ta prośba rozpoczęła rozmowę, która dokonała niewiarygodnej przemiany.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE