STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA O MAŁŻEŃSTWIE. KS. RENZO BONETTI W KRAKOWIE

Dobra Nowina o małżeństwie. Ks. Renzo Bonetti w Krakowie

Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej oraz Fundacja Misterogrande zapraszają małżeństwa do udziału w spotkaniu z ks. Renzo Bonettim, które 2 maja o godz. 17.00 odbędzie się przy ul. Franciszkańskiej 3. Zapisy potrwają do 27 kwietnia.

W pierwszych dniach maja w różnych polskich miastach odbędzie się cykl spotkań z założycielem projektu Misterogrande, ks. Renzo Bonettim. Na pierwsze z nich organizatorzy oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej zapraszają do Krakowa. Odbędzie się ono pod hasłem „Odkryj moc sakramentu małżeństwa” we wtorek, 2 maja br. o godz. 17.00 w budynku Kurii Metropolitalnej przy ul. Franciszkańskiej.

Adresatami wydarzenia są małżonkowie, a celem jest próba odpowiedzi na pytania, jak odkryć dar, jakim jest sakrament małżeństwa, jak rozwiązywać kłopoty z indywidualną modlitwą małżonków oraz jak podejmować współpracę z księżmi podczas pracy ewangelizacyjnej. O tym z parami rozmawiać będzie ks. Renzo Bonetti, kapłan diecezji werońskiej, który od prawie 20 lat posługuje we wspólnocie Misterogrande. – To wielki entuzjasta i głosiciel piękna sakramentu małżeństwa. Jego przygotowanie teologiczne, a także wieloletnia praca z małżeństwami to doskonały powód, aby wziąć udział w spotkaniu. Zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej może być uważany za przewodnika w odkrywaniu niezwykłego daru, jakim jest sakrament małżeństwa, zarówno dla samych małżonków, ale również dla całego Kościoła. Jego barwna osobowość i żywy język przykuwają uwagę słuchaczy – przekonują organizatorzy wydarzenia.

Spotkaniu z ks. Renato Bonettim towarzyszyć będzie ikona „Dary Kościoła” autorstwa Roberty Boesso. Przedstawia relację pomiędzy sakramentem małżeństwa oraz kapłaństwa. Małżonkowie i kapłan, którzy znajdują się w centrum ikony, nie są pozostawieni sami sobie. Czuwa nad nimi Duch Święty, a postaci umieszczone są w centrum krzyża, łączącego porządek niebieski i ziemski. – Jest to propozycja dla wszystkich uczestników, aby kontemplując kopię ikony, coraz głębiej wchodzili w rozumienie własnego sakramentu i konieczności współpracy między kapłaństwem i małżeństwem w realizacji wspólnej misji. Ikona o bogatej symbolice może być pomocą, aby rozwinąć życie modlitewne, zarówno indywidualne, jak i małżeńskie – tłumaczy Fundacja Misterogrande.

Organizatorzy przewidują, że spotkanie w Krakowie potrwa ok. 2 godzin. Będzie ono tłumaczone z języka włoskiego na język polski. Chęć udziału można zgłosić mailowo (wdr@diecezja.pl) lub telefonicznie (tel. 12 628 82 50) do czwartku, 27 kwietnia.