STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA – PASTERZ I NAJEMNIK. ROZWAŻANIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, ROK B

Dobra Nowina – Pasterz i najemnik. Rozważanie na IV Niedzielę Wielkanocną, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Są osoby, które nie tylko wykonują swoją pracę rzetelnie i profesjonalnie, ale jak trzeba zostaną po godzinach, aby zamknąć dany projekt czy zwyczajnie dokończyć pracę. Swoim podejściem wnoszą dobrą atmosferę i przez ich postawę zakład ma dobrą opinię. Są i tacy, którzy tylko narzekają, a gdy nadarzy się okazja, oszukują swojego pracodawcę.

Jezus jest Dobrym Pasterzem. W całości poświęcił swoje życie dla zgromadzenia w zagrodzie wszystkich owiec. Na potwierdzenie swojej misji oddał życie. Jezus zna swoje owce, a te znają swojego pasterza. Tu warto zapytać: kto jest moim pasterzem? Czy idę w swoim życiu za Jezusem, czy może wybieram drogę, którą proponuje mi najemnik – Szatan? Jemu na owcach nie zależy. Chce tylko je wykorzystać do swoich celów.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska