STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: PERSPEKTYWA SPOJRZENIA. ROZWAŻANIE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA, ROK C

Dobra Nowina: Perspektywa spojrzenia. Rozważanie na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!„Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”. Spojrzenia różnych ludzi na tę samą osobę lub sytuację mogą się bardzo różnić.

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Patrzymy dziś na Jezusa ukrytego w białej hostii. A jak patrzył na Jezusa lud po jego ukrzyżowaniu? Członkowie Sanhedrynu, żołnierze, Piłat, ukrzyżowani po lewej i prawej stronie. Wszyscy patrzyli na Jezusa, a każdy widział w nim kogo innego.

A jak ja dziś patrzę na Jezusa? Jak patrzę na Kościół? Na rzeczywistość wiary? Czy wyśmiewam, szydzę, nie chcę dopuścić prawdy do głosu, czy może, patrząc na twarz Jezusa, uznaje, że jestem całkowicie zależny od Niego?

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska

ZOBACZ TAKŻE