STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: POWĄTPIEWALI O NIM. ROZWAŻANIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Powątpiewali o Nim. Rozważanie na XIV Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Dobrze to widać w małych społecznościach. Gdy znamy rodziców to przewidujemy, jakie będą ich dzieci. Gdy rodzice mają talent muzyczny zazwyczaj dziecko też gra na instrumencie. Dziecko dobrze uczących się rodziców też dobrze radzi sobie w szkole. Dlatego czasami wynikiem naszych obserwacji jest stwierdzenie: „cała matka”, albo „jaki ojciec, taki syn”.

W ocenie słów i cudów Jezusa pojawiają się dwa zjawiska. Pierwsze to zdziwienie: „Skąd to u Niego? I co za mądrość, która mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez jego ręce?”. Nie są w stanie przejść z drogi zdziwienia na ścieżkę wiary. Natomiast, jeżeli nie mogą uwierzyć to pojawia się druga droga: powątpiewanie. Ono zamyka umysł na prawdę. Człowiek przestaje szukać odpowiedzi, bo twierdzi, że nie warto się tym zajmować. Zdziwienie i podziw przeradza się w powątpiewanie i lekceważenie.

ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska