STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ŚWIADECTWO. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK A

Dobra Nowina: Świadectwo. Rozważanie na II Niedzielę Zwykłą, Rok A

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Jan Chrzciciel w dzisiejszej Ewangelii daje świadectwo o Jezusie. Wnikliwa obserwacja i otwarcie na działanie Boga pozwalają mu nazwać Nazarejczyka Barankiem Bożym, który został posłany, aby zgładzić grzechy świata. To niesamowite świadectwo, bo słowa Jana rzucają nowe światło na długo oczekiwanego Mesjasza. Przychodzi na świat nie jako wojujący rewolucjonista, ale pokorny baranek, nie po to, aby wyzwolić ludzkość z rąk okupanta, ale z niewoli grzechu.

Jan daje świadectwo Jego wielkości. „Po mnie przyjdzie mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie”. Prorok znad Jordanu daje świadectwo cudu, który dokonuje się przy chrzcie Jezusa. Duch Święty w postaci gołębicy zstąpił i spoczął na Synu Bożym.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska