STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: TRZY PROSTE PRAWDY. ROZWAŻANIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK C

Dobra Nowina: Trzy proste prawdy. Rozważanie na XXIV Niedzielę Zwykłą, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, prefekta i prokuratora Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego seminarium. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Jest bardzo wiele powodów do radości, gdy się słucha dzisiejszej Dobrej Nowiny. Można powiedzieć, że dzisiejsza Liturgia Słowa tak mocno przypomina nam o tym, jaki jest Bóg względem nas, iż wiedząc to, nie powinno być nikogo stroskanego, smutnego, zmartwionego czy drżącego ze strachu przed Bogiem. Jakie są zatem te powody do radości?

Po pierwsze: Bóg każdego z nas traktuje jako osobną indywidualną wartość, a nie jak masę, stado. Choć żyjemy w grupie, we wspólnocie w Kościele to jednak Jezus jasno pokazuje, po co przyszedł na ten świat: zbierać w jedną owczarnię wszystkich. Na pewno nie pozwoli, by owczarnia zadeptała owcę, ale też nie zgodzi się, by owca zgubiła owczarnię. Dla niego każdy jest tym jedynym, niepowtarzalnym. My czasem tyle trudu wkładamy, siląc się na oryginalność, na bycie innym niż pozostali, na wyodrębnienie się ze stada. Bycie oryginalnym, wyznaczanie trendów mody to marzenie wielu ludzi. By to uzyskać, bardzo często uciekają od owczarni, stada, Kościoła i wpadają w manowce grzechu. Jest to oczywiście zupełnie bezsensowne, ale trzeba to zrozumieć… Nie wszyscy jednak potrafią zobaczyć absurdalność takiego postępowania, bo nie wszyscy wierzą, że są wyjątkowi. Po co starać się o coś, co się posiada? Po co lub komu udowadniać coś, co jest oczywiste? Przecież w oczach Boga każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny?

Ks. Marek Suder | Archidiecezja Krakowska