STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: WYPOCZNIJCIE NIECO. ROZWAŻANIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, ROK B

Dobra Nowina: Wypocznijcie nieco. Rozważanie na XVI Niedzielę Zwykłą, Rok B

Dobra Nowina to seria coniedzielnych rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży. Zapraszamy w każdą niedzielę o godz. 7.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Odpoczynek jest wpisany w życie człowieka. Nie jesteśmy maszynami, które mogą działać bez przerwy. Potrzebujemy czasu na regenerację sił. Oczywiście ilość i jakość wypoczynku zależy od pracy, którą podejmujemy. Jeżeli ktoś pracuje fizycznie, odpoczynkiem dla niego może być lektura książki czy obejrzenie filmu. Kto pracuje umysłowo powinien pomyśleć o ruchu na świeżym powietrzu. Niezastąpionym wypoczynkiem jest dla nas sen, który powinien trwać odpowiednią ilość godzin.

Dzisiejsza Ewangelia doskonale pasuje do okresu wakacji. Niektórzy są już po urlopie, ale są i tacy, którzy odliczają dni do wyjazdu. Apostołowie wracają ze swojej pierwszej podróży misyjnej. Na pewno kosztowało ich to sporo wysiłku, wyrzeczeń i stresu. Za dobre wypełnienie zadania Jezus wyznacza im czas wypoczynku.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska