STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOBRA NOWINA: ZAŚWIADCZYĆ O ŚWIATŁOŚCI. ROZWAŻANIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM, ROK C

Dobra Nowina: Zaświadczyć o światłości. Rozważanie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim, Rok C

Dobra Nowina to seria rozważań niedzielnej Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!Blask słonecznego światła jest konieczny do życia. Nie tylko zapewnia jasność, ale i odpowiednią temperaturę. Inaczej rozpoczynamy dzień, gdy rano promyki słońca wpadają przez okno, inaczej, gdy, tak jak teraz, trzeba wstawać, kiedy jeszcze jest ciemno.

„Światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła”. Przychodzący na świat Jezus stał się światłem, które pokazało prawdę. Bo ciemność jest przestrzenią, w której można coś ukryć, natomiast, aby coś znaleźć potrzeba światła.

„Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka”. To jest prawdziwie radosna nowina. Człowiek już nie musi się błąkać po ciemku, nie musi iść przez życie po omacku. Musi jednak dokonać wyboru.

Ks. Robert Młynarczyk | Archidiecezja Krakowska
ZOBACZ TAKŻE