STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIECI Z WADOWIC WYRUSZYŁY “Z LOLKIEM DO SZKOŁY”

Dzieci z Wadowic wyruszyły “Z Lolkiem do szkoły”

Wadowiccy uczniowie już po raz piąty otrzymali wyprawkę szkolną w ramach akcji "Z Lolkiem do szkoły", zorganizowanej przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W tym roku upominki uczniom wręczyli członkowie Rady Muzeum: JE kard. Stanisław Ryłko i JE kard. Stanisław Dziwisz.Już za kilka dni skończą się wakacje, więc to ostatni moment na spakowanie szkolnego plecaka. W związku z tym, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, dzięki wsparciu p. Jana Burkata – właściciela sieci galerii handlowych „Jan” – po raz piąty zorganizowało akcję “Z Lolkiem do szkoły”, poprzez którą wspiera dzieci z rodzin borykających się z życiowymi trudnościami, przede wszystkim materialnymi.

By uczniowie klas 1-3 z wadowickich podstawówek mogli z radością powitać nowy rok szkolny, 23 sierpnia Muzeum zaprosiło ich do Domu Rodzinnego Jana Pawła II, gdzie otrzymali szkolne wyprawki. W tornistrach, oprócz piórników, zeszytów czy pisaków, znalazły się też słodkości i muzealne pamiątki.

W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy charakter, gdyż tornistry małym Wadowiczanom wręczyli członkowie Rady Muzeum: JE kard. Stanisław Ryłko i JE kard. Stanisław Dziwisz.

 

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Galeria

ZOBACZ TAKŻE