STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ CHOREGO W PORONINIE Z MATKĄ BOSKĄ JAWORZYŃSKĄ Z WIKTORÓWEK

Dzień Chorego w Poroninie z Matką Boską Jaworzyńską z Wiktorówek

W ramach jubileuszowego roku 160-lecia obecności Królowej Tatr na Wiktorówkach (1861-2021), Ojcowie Dominikanie odwiedzają podhalańskie parafie z figurą Matki Boskiej Jaworzyńskiej. W Poroninie okazją do świętowania jubileuszu był Dzień Chorych. Uroczystej Mszy św., z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, przewodniczył o. Marek Kosacz.

W homilii o. Kosacz przypomniał o niezwykłym różańcu ofiarowanym Matce Boskiej Jaworzyńskiej przez Jana Pawła II. Podkreślił, że różaniec ma cztery medaliki, które upamiętniają ważne wydarzenie z życia Papieża Polaka. Pierwszy przedstawia Matkę Bożą Nieustającej Pomocy i datę chrztu Karola Wojtyły. Drugi – Matkę Bożą na Piasku i datę święceń kapłańskich. Trzeci prezentuje Matkę Bożą Kodeńską i dzień święceń biskupich przyszłego papieża. Na czwartym widnieje Matka Boża Częstochowska i data wyboru kard. Wojtyły na papieża.

Kończąc homilię, o. Kosacz zachęcał wiernych do zaproszenia Maryi do swojego życia, podobnie jak czynił to św. Jan Paweł II.