STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ SKUPIENIA ZAKRYSTIANÓW

Dzień Skupienia Zakrystianów

Tradycyjnie zakrystianie i kościelni mogli spotkać się przy grobie swego patrona, bł. Michała Giedroycia, w kościele św. Marka Ewangelisty.

Ksiądz Jan Dziubek, dziekan wadowicki, przewodniczył Eucharystii i wygłosił słowo. Zwrócił uwagę na duchową sylwetkę błogosławionego zakrystiana, opisując go w kluczu ostatnich wypowiedzi papieża Franciszka, jako człowieka adoracji i służby.

Po liturgii wszyscy zawierzyli się wstawiennictwu świątobliwego zakonnika, odmawiając litanię przy jego relikwiach i oddając im cześć. Można też było wysłuchać opowieści o życiowej drodze Michała, obejrzeć miejsca i pamiątki z nim związane. W drugiej części dnia uczestnicy zwiedzili Muzeum Archidiecezjalne . Zwieńczeniem spotkania był wspólny posiłek i agapa.

s. Iwona Chr