STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GALA NA ZAKOŃCZENIE NADZWYCZAJNEGO MIESIĄCA MISYJNEGO

Gala na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

W poniedziałek – 28 października 2019 roku – w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się Gala na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Organizatorem wydarzenia był Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej.

Gala na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego

W czasie Gali animację muzyczną prowadził Zespół Jaspis. Zostały rozdane nagrody uczestnikom Quizu Wiedzy Misyjnej oraz Konkursu Plastycznego. Młodzi wspólnie modlili się, śpiewali i obejrzeli film “Dzieci w krajach misyjnych”.

Zostały także przedstawione grupy misyjne, a siostry klawerianki z Nigerii opowiedziały o swoim kraju. S. Cynthia Ifeyinwa Ngerem mówiła nam o kulcie Bożego Miłosierdzia w Nigerii. – Od dziecka modliłam się Koronką do Bożego Miłosierdzia. U nas godzina 15, to godzina święta – mówiła. Jak wyznała, dla niej to wielka radość, że mogła przybyć do Sanktuarium w Łagiewnikach i modlić się w miejscu, gdzie św. Siostra Faustyna spotykała się z Panem Jezusem.

Klawerianka z Nigerii wyjaśniła, że w jej kraju 52 procent ludności to chrześcijanie, ale tylko 10 procent z nich to katolicy.

S. Bożena Najbar w Wydziału Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej podkreśliła, że w Nadzwyczajnym Miesiącu Misyjnym udało się w wielu rozbudzić zapał misyjny. – Jestem zdumiona, że dzieci, młodzież i dorośli są tak bardzo otwarci na misje. Każdy dekanat Archidiecezji Krakowskiej został objęty animacją misyjną. To nas bardzo cieszy. My jeździliśmy po parafiach i szkołach. To było niesamowite doświadczenie, jak ludzie otwierali się misje i chcą im pomagać – mówiła klawerianka i dodawała, że jednym ze sposobów pomocy misjom są adopcje misyjne. – Podjęte zostały adopcje dzieci w Indiach, Tanzanii i w Peru – podkreśliła.

Podsumowując niejako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, s. Bożena powiedziała, że to początek przygody, która na pewno zaowocuje powołaniami misyjnymi, wolontariatami.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Galeria

ZOBACZ TAKŻE