STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GÓRA OLIWNA I ALPHA POLSKA POMOGĄ MISJONARZOM Z PROWINCJI KRAKOWSKIEJ W PARAGWAJU

Góra Oliwna i Alpha Polska pomogą misjonarzom z prowincji krakowskiej w Paragwaju

Już we wrześniu na zaproszenie franciszkańskich misjonarzy sześć osób z krakowskiej wspólnoty Góra Oliwna pojedzie na misje do Paragwaju. Ich zadaniem będzie przeprowadzenie szkoleń z prowadzenia ewangelizacji dla lokalnych wspólnot poprzez narzędzie jakim jest Alpha.Góra Oliwna z Krakowa prowadzi kursy Alpha już od wielu lat. – Kilka lat temu nasza wspólnota postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem Alpha nie tylko w Krakowie i Polsce, ale jeszcze szerzej. Pamiętając słowa Ewangelii św. Mateusza, która mówi o tym, żeby czynić uczniów ze wszystkich narodów, działaliśmy już m.in. w Ugandzie czy Uzbekistanie. Mamy nadzieję, że ten wyjazd przyniesie dobre owoce także w Ameryce Łacińskiej – opisuje Antoni Tompolski, lider grupy.

Tym razem celem wyprawy jest Paragwaj. A konkretniej franciszkańska misja w Guarambaré, niedaleko stolicy kraju Asunción. To właśnie tam będzie miało miejsce jedno ze szkoleń. Zgodnie z przewidywaniami weźmie w nich udział około 150 osób.

Na tą wyjątkową akcję ewangelizacyjną odbywającą się pod hasłem “Misja Alpha Paragwaj” pojedzie 6 osób – Agnieszka i Antoni Tompolscy, liderzy Góry Oliwnej, jej członkinie – Natalia Dudka i Małgorzata Wysmyk – oraz Mateusz Głowacz z Tarnowa i Adam Frank z Wodzisławia Śląskiego.

– Chcemy świadczyć o doświadczeniu żywej relacji z Bogiem i przygotować tamtejszy Kościół przez szkolenie „Global Alpha Training” do głoszenia Dobrej Nowiny przy użycia narządzia Alpha. Sam przeszedłem ten kurs kilka lat temu. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Moja wiara wskoczyła za zupełnie inne tory i chcę się podzielić tym z innymi – podkreśla Mateusz Głowacz.

Wyjazd będzie miał miejsce w dniach 7-24 września, a jego koszty są bardzo duże. Związane jest to z przygotowaniami, które muszą podjąć misjonarze, w tym wykonaniem odpowiednich szczepień, a także organizacją materiałów dla uczestników szkoleń na miejscu. Dlatego uczestnicy proszą o wsparcie – tak modlitewne, jak i finansowe.

– Wszyscy zaangażowani w projekt mają obowiązek zbudowania zaplecza duchowego i materialnego, czyli znalezienia osób, które będą się za nas modlić i wesprą nas finansowo. Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcieli by do nas dołączyć i wspomóc nasz wyjazd – zachęcają misjonarze.

Inicjatywę poparł abp Grzegorz Ryś. Szczegółowe informacje o wrześniowym wyjeździe oraz możliwościach jego wsparcia można odnaleźć na facebookowym profilu „Wyślij Alpha do Paragwaju”.

Wspólnota Góra Oliwna istnieje od 2006 roku, gromadząc głównie absolwentów kursów Alpha organizowanych w DA „Na Miasteczku” przy parafii pw. MB z Lourdes. Tworzy ją grupa ludzi, którzy czują się powołani do świadczenia o tym, jak Bóg zmienił ich życie. Ich pragnieniem jest zachęcanie się wzajemnie, aby trwać w wierze i doświadczać Bożej miłości.

Alpha to cykl 10 spotkań prezentujących podstawy chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

 

KAI, luk / Kraków

ZOBACZ TAKŻE