STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / I DZIEŃ SKUPIENIA KS. SENIORÓW W KRAKOWIE

I Dzień Skupienia ks. seniorów w Krakowie

W czwartek, 13 kwietnia, księża seniorzy przeżywali I Dzień Skupienia w Seminarium Duchownym w Krakowie.

– W kaplicy seminaryjnej koncelebrowaliśmy Mszę św. z biskupem seniorem Janem Zającem. W refektarzu zasiedliśmy do wielkanocnego obiadu. Była też konferencja ks. Lucjana Bielasa. Kolejnym punktem spotkania było nawiedzenie kościoła św. Józefa przy klasztorze S. Bernardynek i modlitwa Roku Jubileuszowego 200 – lecia Dzieciątka Kaletańskiego – mówi ks. prałat J. Jakubiec.

– Ucieszyliśmy się Zmartwychwstaniem naszego Pana. Ucieszyliśmy się Jego braterstwem i kapłaństwem, jakim nas obdarzył. Ucieszyliśmy się tajemnicą Miłosierdzia Bożego i faktem, że w niej uczestniczymy i możemy jej służyć. Ucieszyliśmy się z naszej polskiej w tej tajemnicy cząstki: z bł. Wincentego Kadłubka, św. S. Faustyny, św. Jana Pawła II i cudownej solidarności sumień. Stanowi to dla nas, w tym właśnie czasie, znakomitą przestrzeń, aby dzieląc się doświadczeniem, na miarę sił, służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie – podkreśla, ks. Lucjan, senior z Jaworzna.

– Ks. rektorowi i ks. przełożonym jesteśmy bardzo wdzięczni za życzliwe i gościnne przyjęcie w progach seminaryjnych. W naszych sercach odżyły wspomnienia lat przygotowań i formacji do przyjęcia sakramentu kapłaństwa przez ręce kard. Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II czy kard. Franciszka Macharskiego. Z wielką wdzięcznością wspominaliśmy naszych zmarłych Księży Przełożonych i Profesorów oraz Kolegów rocznikowych – dodaje ks. Jakubiec.

XII Rekolekcje ks. seniorów obędą w Kalwarii Zebrzydowskiej od 25 do 27 września 2023 r., a II Dzień Skupienia księży seniorów w Krakowie, w Czwartek Oktawy Wielkanocnej, 4 kwietnia 2024 r.

Ks. prałat Józef Jakubiec