STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / INTERNETOWA EWANGELIZACJA #TENWKTÓRYM Z KS. MARKIEM DZIEWIECKIM

Internetowa ewangelizacja #TenWKtórym z ks. Markiem Dziewieckim

Już 6 lutego odbędzie się kolejny odcinek cyklu internetowej ewangelizacji pod hasłem #TenWKtórym. O tym czy trzeba się spowiadać z własnych emocji i do czego prowadzi ucieczka od nich, mówił będzie ks. Marek Dziewiecki.

Internetowa ewangelizacja #TenWKtórym z ks. Markiem Dziewieckim

Podczas spotkania on-line kapłan, który jest niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie psychologii, wykładowcą, rekolekcjonistą oraz specjalistą w dziedzinie profilaktyki i terapii uzależnień, będzie opowiadał do czego są człowiekowi potrzebne emocje i czy warto z nimi walczyć.

– Tym razem chcemy poruszyć temat, który towarzyszy nam każdego dnia. W każdej minucie naszego życia przeżywamy jakieś emocje, a często bywa tak, że one nas przerastają i nie bardzo wiemy, jak sobie z nimi poradzić. Dlatego zapraszamy na spotkanie wszystkich tych, którzy chcą w swoich emocjach odnaleźć przyjaciela, a nie wroga – zachęca Paulina Smoroń, współorganizator wydarzenia.

Ks. Marek Dziewiecki tematem emocji zajmuje się już od dawna. Jak tłumaczy, są one rodzajem rozgłośni radiowej, która przez całą dobę nadaje informacje o sytuacji życiowej człowieka, bez względu czy mu się to podoba czy nie. “To czasem bywa trudne, gdyż nie mamy wpływu na treści, które ta rozgłośnia nadaje, a nie możemy jej wyłączyć. Nawet gdybyśmy rzucali kamieniami w głośnik czy wyrywali kable ze ścian – nic to nie da” – czytamy w jego najnowszej książce pt. “Emocje”.

Spotkanie z cyklu #TenWKtórym jest darmowe. Rozpocznie się w środę 6 lutego o godz. 20:00 na facebookowym profilu “Zmieniamy świat na bardziej chrześcijański”. Podczas konferencji widzowie na żywo będą mogli zadawać prelegentowi pytania. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.tenwktorym.pl/porwanasemocje.

Inicjatywę #TenWKtórym organizują dwie chrześcijańskie księgarnie – Tolle.pl i Gloria24.pl. Akcja to cykl spotkań z autorami ciekawych książek, którzy podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych dzielą się swoim doświadczeniem, przeżywaniem duchowości i odpowiedziami na pytania, jakie codziennie podsuwa życie.

W poprzednich odcinkach o odkrywaniu talentów mówił o. Łukasz Buksa OFM, o problemach rodzicielskich opowiadał Jacek Pulikowski, Marta i Marek Babik doradzali jak w prawidłowy sposób komunikować się w związku, Marcin Jakimowicz podpowiadał, co zrobić, aby modlitwa była skuteczna, a Marek Zaremba odkrywał tajniki zdrowego żywienia według św. Hildegardy.

 

KAI

ZOBACZ TAKŻE