STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. STANISŁAW DZIWISZ DO MŁODYCH: USŁYSZCIE GŁOS DUCHA ŚWIĘTEGO

Kard. Stanisław Dziwisz do młodych: Usłyszcie głos Ducha Świętego

– Przemyślcie to, co Duch Święty dziś mówi do was. Trzeba usłyszeć Jego słowa, ażeby skorzystać z darów, które On wam dziś udzieli, podobnie jak udzielił ich w Wieczerniku apostołom – mówił do młodych kard. Stanisław Dziwisz podczas bierzmowania w parafii św. Brata Alberta na Osiedlu Dywizjonu 303 w Krakowie.Na początku Mszy św. głos zabrał proboszcz, ks. Paweł Kubani. Duszpasterz powitał w parafii kard. Stanisława Dziwisza i poprosił o przewodniczenie Eucharystii, modlitwę i udzielenie pasterskiego błogosławieństwa.

– Kościół jest przekonany, że wy także potrzebujecie umocnienia wiary. Ona w was jest, ale może słabnąć, ponieważ często przychodzą momenty zachwiania – powiedział kardynał w homilii. Podkreślił, że ten sakrament sprawia, że człowiek posiada mocniejszą wolę.

Metropolita krakowski senior przywołał słowa Benedykta XVI, który mówił, że świat nie zna Boga i wzywał, by chrześcijanie byli „piątą Ewangelią”. Kardynał stwierdził, że sakrament bierzmowania umacnia do dawania świadectwa, a pełne świadectwo jest możliwe tylko dzięki zachowywaniu przykazań Bożych. Umocnieniem w ich wypełnianiu jest spowiedź i modlitwa.

– Przemyślcie to, co Duch Święty dziś mówi do was. Trzeba usłyszeć Jego słowa, ażeby skorzystać z darów, które On wam dziś udzieli, podobnie jak udzielił ich w Wieczerniku apostołom – powiedział do młodych kardynał. Dodał, że św. Jan Paweł II dostał od swojego taty modlitwę do Ducha Świętego, która towarzyszyła mu do końca życia.

Po Eucharystii podziękowania złożyli bierzmowani, a kard. Stanisław Dziwisz pobłogosławił nadzwyczajnego szafarza komunii świętej.

IMG_9916

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Wideo

ZOBACZ TAKŻE