STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KARD. STANISŁAW DZIWISZ Z WIZYTĄ W MEDJUGORIE

Kard. Stanisław Dziwisz z wizytą w Medjugorie

We wtorek 11 lipca z prywatną wizytą do Medjugorie przybył ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Kardynał z Krakowa spotkał się z ks. abp. Aldo Cavalli, wizytatorem apostolskim w Medjugorie oraz o. Zvonimirem Pavičić, proboszczem Medjugorie.
Ks. kard. Stanisław Dziwisz w towarzystwie  ks. abp. Aldo Cavalli odwiedził medjugorskie miejsca modlitwy. Obaj arcybiskupi odbyli prywatną rozmowę. Przed kościołem pw. św. Jakuba polski duchowny spotkał się z pielgrzymami z Ukrainy, by wypraszać dla ich ojczyzny Boże błogosławieństwo.

Ks. kard. Stanisław Dziwisz odwiedzając Medjugorie w 2021 r., przypominał, że to miejsce było mocno obecne w życiu Jana Pawła II. – Medjugorie jest miejscem wielkiej modlitwy i nawrócenia poprzez modlitwę, spowiedź i pokutę. Nie tak ważne są objawienia, jak to, że jest to miejsce spotkania z Matką Bożą i możliwość wyproszenia miłosierdzia za jej wstawiennictwem. To niewiarygodne, jak wielu ludzi tu przyjeżdża – podkreślał wieloletni sekretarz Papieża Polaka.

Medjugorie to niewielka miejscowość leżąca w Bośni i Hercegowinie. Stolica Apostolska do tej pory nie zatwierdziła, ani nie odrzuciła autentyczności objawień Matki Bożej w Medjugorie, które – jak przekonują widzący – mają tam miejsce od 1981 r. Do Medjugorie do roku przybywają miliony pielgrzymów, by wspólnie modlić się o pokój w swoich rodzinach i na całym świecie.

Tekst i foto: radiomaryja.pl
ZOBACZ TAKŻE