STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLEJNA EDYCJA REKOLEKCJI LITURGICZNYCH „MYSTERIUM FASCINANS”

Kolejna edycja rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans”

Już po raz 14. Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje „Mysterium fascinans” - największe rekolekcje liturgiczne w Polsce. Przewodzić im będzie hasło „Liturgiczny orzech do zgryzienia. Problematyczne kwestie teologii liturgii”.Tym razem uczestnicy pochylą się nad problemami, jakie pojawiają się w dyskusjach na temat teologii liturgii. Jak zwykle nie zabraknie inspirujących wykładów, ciekawych dyskusji i wspólnej modlitwy w obydwu formach rytu rzymskiego. – Jednym z założeń rekolekcji jest próba przełożenia skomplikowanej teologii na język zrozumiały i obrazowy. Zapraszając prelegentów Fundacja kieruje się przekonaniem, że potrzebni są przede wszystkim pedagogowie, którzy w sposób przystępny wyłożą prawdy wiary katolickiej – mówi Michał Wsiołkowski, koordynator projektu.

Dlatego w gronie zaproszonych znalazło się wielu znamienitych teologów, m.in. ks. dr Grzegorz Strzelczyk – dogmatyk, ks. dr Krzysztof Wiśniewski – dogmatyk i ojciec duchowny seminarium legnickiego, ks. dr Krzysztof Porosło – dogmatyk i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, dr Jerzy Mycka – matematyk i pasjonat liturgii oraz dr Timothy O’Malley – teolog i wykładowca Uniwersytetu Notre Dame w stanie Indiana w USA, dyrektor Centrum Liturgicznego Notre Dame. Część rekolekcyjną poprowadzi Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.

Rekolekcje „Mysterium fascinans” odbędą się w weekend 10-12 września w gmachu Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego. Na tegoroczne rekolekcje można się zapisywać zarówno do udziału w formie stacjonarnej, jak i w transmisji internetowej. Zapisy na rekolekcje trwają od 6 lipca do wyczerpania miejsc. Wszelkie informacje, program i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie.

Rekolekcje „Mysterium fascinans” każdego roku gromadzą około 200 osób, które chcą pogłębić rozumienie i przeżywanie liturgii. W zeszłym roku wyjątkowo odbywały się w formule hybrydowej – z transmisją internetową i celebracjami liturgicznymi w różnych miastach.

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny dąży do tego, by wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Organizuje warsztaty, rekolekcje i katechezy, wydaje książki i nagrania oraz tworzy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Jest organizacją pożytku publicznego.

Źródło: ekai.pl
ZOBACZ TAKŻE