STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONGRES WYCHOWANIE DO WARTOŚCI „WYCHOWANIE, ALE JAKIE?”

Kongres Wychowanie do Wartości „Wychowanie, ale jakie?”

Na temat wychowania młodego pokolenia, potrzebie autorytetów wśród młodzieży oraz znaczenia współpracy rodziców i szkoły w rozwoju człowieka, będą rozmawiać uczestnicy Kongresu Wychowanie do Wartości „Wychowanie, ale jakie?”. Spotkanie odbędzie się 21 września w Krakowie.

Kongres Wychowanie do Wartości „Wychowanie, ale jakie?”

– Poprzez organizację tego kongresu chcemy pochylić się na zagadnieniami związanymi z wychowaniem młodego pokolenia. Jednym z problemów młodych ludzi jest to, że nie potrafią wskazać swoich autorytetów. Będziemy rozmawiać o tym jakie wartości i cechy powinien mieć współczesny autorytet i mistrz do naśladowania – powiedziała KAI Magdalena Siemion z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. – Wspólnie z wybitnymi specjalistami, psychologami i pedagogami będziemy rozmawiać o tym, czego szuka dzisiejsza młodzież? Jaką rolę w wychowaniu młodych pełni szkoła i co znaczy w dzisiejszych czasach wychowywać? – dodała.

Jak podkreśliła, wydarzenie to wpisuje się w obchodzoną w tym roku 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. – Jan Paweł II był człowiekiem wielkich wartości. Papież wskazywał na ogromną rolę rodziców, nauczycieli i wychowawców w rozwoju człowieka – zaznaczyła Siemion.

Kongres skierowany jest do nauczycieli, wychowawców oraz rodziców. W trakcie spotkania o. Jacek Salij przybliży stanowisko Kościoła na temat współpracy rodziców i szkoły w wychowaniu dzieci i młodzieży. Natomiast mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak będzie mówić o relacjach „mistrz – uczeń”.

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Kongres odbędzie się w auli przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Początek o godz. 9.30. Wydarzenie objęła swym honorowym patronatem małżonka prezydenta RP Agata Korhnauser-Duda.

 

KAI, led / Kraków

ZOBACZ TAKŻE